Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Druga wygrana i fotel lidera grupy A dla polkowiczanek

EuroCup K: Druga wygrana i fotel lidera grupy A dla polkowiczanek

Koncertowa trzecia kwarta zadecydowała o wygranej polkowickich koszykarek w 2. kolejce EuroCup Women. To było kapitalne. Gdy Turczynki z Hatayspor już myślały, że w Polkowicach mogą wygrać, to brutalnie zostały sprowadzone na ziemię przez podopieczne Karola Kowalewskiego. Wicemistrzynie Polski po dwóch wygranych prowadzą w grupie A.

W pierwszej wyrównanej kwarcie drużyny tak naprawdę się badały i poznawały. Wygrały ją przyjezdne  15:21. W drugiej ćwiartce górą był miejscowe 23:19, a w trzeciej dały prawdziwy popis. Wynik 30:12 mówi sam za siebie. Turczynki ostatnie 10 minut wygrały 20:15, ale i tak nie odwróciło to losów spotkania.

– Z mocnej obrony w trzeciej kwarcie wyszedł bardzo dobry atak. Wygraliśmy dziś z bardzo mocnym i dobrym zespołem. Jestem pewien, że był to jeden z naszych lepszych meczów w tym sezonie – powiedział trener Karol Kowalewski. W czwartek w drugim meczu grupy A WBC Jenisej Krasnojarsk podejmie Panathinaikos Ateny. Rosyjski zespół będzie kolejnym rywalem BC Polkowice w spotkaniu, której zostanie rozegrane 27 października w Polsce.

BC Polkowice (POL) – Hatayspor Antiochia (TUR) 83:72
(15:21, 23:19, 30:12, 15:20)

BC: Fitzgerald (16), Gajda (15), Gertchen (7), Mavunga (25), Spanou (8) oraz Bujniak, Cado (12) i Telenga
Hatayspor: Ellenberg-Willey (18), Akbas (9), Okten (17), Brown (19), Gorini (4) oraz Gunay (3), Akgun, Emirtekin, Lafatan i Dogan (2)