Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Bydgoszczanki bezradne w Rosji w meczu z Nadieżdą

EuroCup K: Bydgoszczanki bezradne w Rosji w meczu z Nadieżdą

Koszykarki znad Brdy przegrały w środę na wyjeździe z Nadieżdą Oranienburg 45:77 w meczu 2. kolejki grupy E rozgrywek Euro Cup. Bydgoski zespół zagrał bez Laury Miskiniene, która ma zerwane więzadło poboczne piszczelowe i będzie pauzować przynajmniej miesiąc.

Istniało też niebezpieczeństwo, że zabraknie Michaeli Houser. Na szczęście uraz palca, którego amerykańska rozgrywająca nabawiła w niedzielnym starciu z BC Polkowice, nie okazał się aż tak groźny, jak początkowo przypuszczano. Pierwsza połowa nie była udana dla bydgoszczanek. Przyjezdne dopiero pod koniec wstrzeliły się w kosz rywalek (zaledwie 10/33 z gry do przerwy) i nic dziwnego, że schodząc do szatni miały aż 14 oczek straty.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej. Koszykarki znad Brdy nadal pudłowały, w całym meczu miały zaledwie 28-procentową skuteczność rzutów z gry. Na nic zdało się double-double Jillian Alleyne (14 pkt, 12 zb.).

Nadieżda Oranienburg – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 77:45
(21:10, 19:16, 21:8, 16:11)

Nadzieżda: Elonu (11), Żedik (3), Hiedeman (8), Namok (8), Gatling (14) oraz Linskens (10), Komarowa (12) i Miedwiedewa (11)
Basket: Fontaine (2), Stankiewicz (2), Alleyne (14), Houser (16), Michałek (2) oraz Sobiech (2), Zmierczak, Krupa, Zasada i Poboży (7)