Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Bydgoszczanki bez wygranej, ale powalczyły w ostatnim meczu

EuroCup K: Bydgoszczanki bez wygranej, ale powalczyły w ostatnim meczu

Koszykarki znad Brdy przegrały w środowy wieczór w Belgradzie z Crveną Zvezdą 69:73 w ostatnim meczu grupy E Pucharu Europy. Spotkanie nie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli; obie drużyny już wcześniej straciły bowiem szanse na awans do fazy pucharowej.

Bydgoska drużyna grała w 10-osobowym składzie. W protokole meczowym zabrakło sióstr-bliźniaczek: Wiktorii i Roksany Sobiech. Pierwszą połowę koszykarki z Bydgoszczy wygrały 40:34. Było to pokłosie przede wszystkim lepszej skuteczności rzutów z gry. Do przerwy bydgoszczanki miały w tym elemencie blisko 44 procent, przy niespełna 32 gospodyń. Na dodatek, Jillian Alleyne – już przy schodzeniu do szatni – mogła pochwalić się double-double (19 oczek i 11 zbiórek).

Po zmianie stron zespół z Serbii doregulował celowniki, nasze panie zaczęły pudłować i gra się wyrównała. Ostatecznie, to „Czerwona Gwiazda” triumfowała 73:69. Bohaterką miejscowych była Masa Janković – 20 pkt, 6 zbiórek. Na nic nie zdały się double-double Alleyne (25 pkt, 15 zbiórek) oraz dobra gra Michaeli Houser, która była blisko triple-double (10 pkt, 8 zb., 11 asyst).

Grupę E wygrała rosyjska Nadieżdża Orenburg, drugie miejsce zajął grecki Olympiacos Pireus. Obie drużyny uzyskały bilans 5-1 i awansowały do fazy pucharowej Euro Cup. Bydgoskie koszykarki mogą już skupić się wyłącznie na zmaganiach w Energa Basket Lidze Kobiet. W niedzielę, 5 grudnia podopieczne trenera Piotra Kulpekszy zagrają we Wrocławiu ze Ślęzą (godz. 17.00).

KKZ Crvena Zvezda (SRB) – Polskie Przetwory Bydgoszcz (POL) 73:69
(16:19, 18:21, 21:12, 18:17)

Crvena Zvezda: Schwagmeyer (13), Katanic (4), Jankovic (20), Miseljic (7), Elliott (6) oraz Naumcev (1), Nedeljkov (4), Bojovic (15), Avlijas (2) i Jovanovic (1)
Basket: Fontaine (6), Stankiewicz (13), Houser (10), Michałek (11), Alleyne (25) oraz Zmierczak, Zasada i Poboży (4)