Strona Główna > Aktualności > ELBK: Torunianki bez szans w Bydgoszczy, kolejna porażka Energi

ELBK: Torunianki bez szans w Bydgoszczy, kolejna porażka Energi

Koszykarki Energi Toruń bez kilku kontuzjowanych zawodniczek i trenera Herkta pojechały na derbowe spotkanie do Bydgoszczy. Zgodnie z przewidywaniami nie były w stanie zagrozić rywalkom. Basket 25 już po pierwszej kwarcie miał 19 punktów przewagi, a na przerwę schodził prowadząc 47:19. Bydgoszczanki w drugiej połowie utrzymały wyraźną przewagę i mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie.

Gwoli ścisłości przyznać trzeba, że ekipa gości przystąpiła do tej konfrontacji tylko w ósemkę, mocno przetrzebiona kontuzjami (i bez Tomasz Herkta na ławce trenerskiej), choć i gospodynie nie wystąpiły w pełnym składzie, bowiem w minionym tygodniu drobnego urazu doznała Julie McBride i poczynania koleżanek obserwowała z ławki.

Szybko się okazało, że także bez Amerykanki z polskim paszportem bydgoszczanki radzą sobie doskonale. Już pierwsza kwarta właściwie rozstrzygnęła losy tego pojedynku. „Katarzynki” zupełnie nie potrafiły znaleźć recepty na defensywę rywalek, a na dodatek po swoich niecelnych rzutach niespecjalnie kwapiły się do powrotu pod własny kosz. Aż 11 punktów z 25 w tej odsłonie Basket 25 zdobył z szybkich ataków, grając przy tym także bardzo zespołowo (asysty 8-1). Po krótkiej przerwie w II kwarcie trener Piotr Kulpeksza systematycznie na parkiet wpuszczał rezerwowe, w tym także trzy juniorki. W efekcie w kolejnych 10 minutach to one zdobyły aż 19 punktów z 22 zespołu i powiększyły przewagę do 28 pkt. Gdyby jeszcze lepiej były ustawione celowniki z dystansu (tylko 4/14 za 3) to już przed przerwą byłby prawdziwy pogrom.

Po zmianie stron  młodym dziewczynom z Bydgoszczy przydarzało się sporo strat i Energa zaczęła odrabiać dystans punktowy, dzięki czemu wygrała tę część 19:13. W ostatniej kwarcie cały czas gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W zespole z Torunia debiuty w seniorskiej drużynie zaliczyły Karolina Wiewiórska oraz Barbara Brzezińska. Pierwszy oficjalny mecz ligowy zgrała Aleksandra Pszczolarska zdobywając 9 punktów, 6 zbiórek oraz 2 asysty. Najlepiej punktującą w zespole gości była Feyonda Fitzgerald – 20 pkt. Breanna Lewis zanotowała double-double – 14 punktów oraz 15 zbiórek.

Basket 25 Bydgoszcz – Energa Toruń 73:50
(25:6, 22:13, 13:19, 13:12)

Basket 25: Jeffery (2), Międzik (4), Michałek (8), Evans (5), Ervin (7) oraz Stankiewicz (14), Faleńczyk (2), Sobiech R. (9), Sobiech W. (7), Szajtauer (9) i Zasada (6)
Energa: Fitzgerald (20), Wieczyńska (1), Grzenkowicz (3), Lewis (14), Pszczolarska (9) oraz Brzezińska, Ciemińska (3) i Wiewiórska