Strona Główna > Aktualności > EBL: Anwil z Almeidą w składzie pokonał HydroTruck

EBL: Anwil z Almeidą w składzie pokonał HydroTruck

W ostatnim czasie Anwil Włocławek notuje bardzo różne wyniki, a jego postawa to wielka niewiadoma. Po ostatniej porażce ze Spójnią ekipa z Włocławka tym razem we własnej hali odniosła ważne zwycięstwo. W pokonanym polu Anwil zostawił HydroTruck Radom, dla którego była to dziewiąta porażka w sezonie.

Początek spotkania należał do gości, którzy po rzucie z dystansu Piechowicza i próbie Ostojicia prowadzili 5:0. Anwilowi udało się punktować dopiero po czwartej próbie, a punkty zdobył wtedy Almeida. Miejscowi zdominowali boisko i mimo że wiele prób było niecelnych, to jednak gra toczyła się głównie pod koszem radomian. W połowie kwarty, po kolejnych akcjach Almeidy, Anwil prowadził 8:5. HydroTrack się przełamał i po trójce Piechowicza wyrównał po 10. Kolejne punkty zdobywane przez obie drużyny padały też z dystansu. Po stronie radomian znowu udanie spisał się Piechowicz, ale wtedy kolejne trójki wpadały po próbach Clarke’a, a drużyna z Włocławka odskoczyła na 19:13. Mnogość rzutów zza linii 6,75 metra mocno wpływała na wynik, a po próbach Wall’a oraz Moore’a było 24:16. Ostatnie punkty w kwarcie zdobył w ten sam sposób Stumbris, a Anwil wygrał ją 24:19.

Gospodarze poszli za ciosem i szybko zwiększyli prowadzenie, dzięki dwóm wsadom Boguckiego i Greena (28:19). Goście byli w odwrocie i szybko na początku drugiej kwarty przerwę na żądanie wykorzystał ich trener. Nie wpłynęło to znacznie na poprawę gry jego zespołu i cały czas w natarciu był Anwil, w którym ważne akcje kończył Almeida (36:23). W pierwszych pięciu minutach tej części meczu HydroTruck oddał zaledwie trzy celne rzuty (dwa Ostojić i jeden Wall). W kolejnych chwilach wyglądało to trochę lepiej, m.in. za trzy punkty trafili Zegzuła i Stumbris. Anwil jednak również odpowiadał udanymi akcjami, ale po próbie Prahla zbliżyli się z wynikiem na 37:45. Gospodarze kontrolowali jednak grę i po trójkach Greena i Clarke’a ich przewaga znowu urosła (53:39) i wygrali pewnie pierwszą połowę.

Trzecią kwartę rozpoczęły rzuty za trzy punkty Lichodieja i Neal’a. Punktowali  też Zegzuła i Almeida, a następnie Anwil zaliczył serię błędów. HydroTrack nie wykorzystał wielu swoich okazji, ale po kolejnych udanych już rzutach Ostojicia i Neala odrobił ponownie część strat (50:58). Drużyny udanie kończyły kolejne akcje, ale to goście mieli lepszą skuteczność, bowiem punktowali za trzy punkty – Piechowicz i Stumbris. Gdy udanie zagrał też Hinds różnica na korzyść Anwilu wynosiła już tylko pięć punktów (65:60). Celne trójki Zegzuły i Piechowicza jeszcze mocniej wpłynęły na wynik, choć miejscowi nadal prowadzili 69:66. Anwil czując oddech rywali na plecach skupił się na swoich akcjach, co od razu przyniosło efekt (76:66).

Po ciekawym otwarciu i punktach zdobywanych przez oba zespoły przyszło małe załamanie gry. Anwil cały czas próbował grać według swojego rytmu, ale nie mógł skończyć kilku akcji, a także popełniał błędy. Rywale też nie imponowali, choć po ich stronie trafił Hinds, a HydroTruck przegrywał wtedy 73:81. W połowie kwarty drużyny trochę przyspieszyły, poprawiły też swoją celność, jednak następnie znowu zaczęły grać mniej ofensywnie. Ekipa z Włocławka cały czas miała problemy z celnością, jednak jej przewaga utrzymywała się na dość bezpiecznym pułapie, nawet po trafieniu za trzy punkty Piechowicza (92:83). Do końca spotkania nie oddano wielu celnych rzutów, a mecz zamknął akcją z dwutaktu Tomaszewski.

Anwil Włocławek  – Hydrotruck Radom 97:86
(24:19, 29:22, 23:25, 21:20)

Anwil: Moore (10), Pluta (1), Tomaszewski W., Bogucki (4), Piątek oraz Clarke (16), Almeida (29), Lichodiej (14), Radić (10), Green (13) i Sulima
HydroTruck: Piechowicz (21), Ostojić (10), Zegzuła (10), Tomaszewski M. (2), Hinds (11) oraz Neal (10), Stumbris (9), Wall (5), Lewandowski (2), Prahl (6)