Strona Główna > Aktualności > EBLK: Zespół z Polkowic nadal niepokonany w lidze

EBLK: Zespół z Polkowic nadal niepokonany w lidze

Koszykarki CCC Polkowice wygrały piąty mecz z rzędu i podobnie jak VBW Arka Gdynia pozostają niepokonane w tym sezonie. W środę polkowiczanki pokonały w zaległym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet beniaminka z Zagłębia. CCC miało przewagę od samego początku, sukcesywnie ją powiększając. Ostatecznie gospodynie wygrały z Zagłębiem wysoko 95:73, potwierdzając swoje medalowe aspiracje w tym sezonie.

Pierwsze chwile meczu to dość niedokładna gra i błędy obu drużyn, ale gdy za trzy rzuciły Wallace i Hampton gra zaczęła się rozkręcać. Wpadały kolejne punkty z dystansu (ponownie Hampton oraz Jasnowska), ważne próby oddała też Gajda, a CCC Polkowice prowadził po nich 11:7. Ekipa z Sosnowca próbowała i atakowała, jednak nie mogła zakończyć akcji sukcesem. Po stronie rywalek cały czas dobrze grały Gajda i Hampton, a prowadzenie miejscowych rosło (19:9).  I im przydarzały się jednak błędy, co wykorzystać próbowały January i Wallace. Zagłębie odrobiło część strat (15:23), ale w kolejnych akcjach znowu złapała je niemoc rzutowa. W CCC trójkę wykorzystała Ellenberg-Wiley i to ekipa gospodarzy pewnie prowadziła 29:16 i wygrała tę kwartę.

Sytuacja nie zmieniała się także w kolejnej części meczu. Cały czas „ugryźć” rywalki próbowała Wallace, ale dystans nie malał za bardzo (29:36). Obie drużyny miały w pierwszych minutach spore problemy z celnością, jednak kiedy trzeba było ważne akcje wygrywał zespół CCC Polkowice i po trójce Grabskiej prowadził 45:29. Długo nie trzeba było jednak czekać na odpowiedź przyjezdnych. Zaczęły lepiej bronić, zaliczyły też przechwyt i serię rzutów. Po celnej próbie za trzy Jasnowskiej Zagłębie przegrywało tylko 38:45. Drużyna z Polkowic wróciła jednak do gry, odzyskując skuteczność rzutową (54:40) i według swojego rytmu gry zakończyło tę część meczu.

Po powrocie do gry można było oglądać nie tylko szeroki wachlarz zagrań koszykarskich oraz nieudanych akcji obu ekip. W połowie trzeciej kwarty obie też przyspieszyły i kończyły akcje celnymi rzutami. M.in. po stronie Zagłębia za trzy punktowała Jasnowska, natomiast po stronie CCC Drop, a miejscowe prowadziły wtedy 65:49. Następnie przyszedł moment rozprężenia i obu zespołom kilka akcji się zupełnie nie udało. W tym wszystkim próbowała odnaleźć się Stasiuk, jednak jej rzuty to było za mało, by odrobić straty. Miejscowe prowadziły wtedy 69:59. W ostatniej minucie po stronie gospodarzy punktowały jeszcze Gajda i Hampton, a CCC zamknął tę część meczu z kilkunastopunktową przewagą.

Ostatnią kwartę otworzyła seria rzutów za trzy, w której punktowały: Janowska oraz Hampton i Ellenberg-Wiley. W kolejnych minutach intensywność gry utrzymywała się na dość wysokim poziomie, a obie drużyny dość skutecznie rzucały. Cały czas to ekipa z Polkowic pewnie przewodziła stawce na boisku (85:65). Po połowie kwarty częstotliwość oddawanych celnych rzutów malała, choć po stronie miejscowych cały czas aktywna i skuteczna była Stanković (93:69). Do końca spotkania już niewiele się wydarzyło, pojedyncze udane akcje gości nie miały większego wpływu na wynik, a CCC pozostaje niepokonanym zespołem w lidze.

CCC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:73
(34:24, 22:18, 17:17, 22:14)

CCC: Drop (7), Ellenberg-Wiley (15), Stanković (13), Gajda (17), Hampton (31) oraz Siemienias (6), Grabska (3), Tomaszewicz i Telenga (3)
Zagłębie: January (9), Jasnowska (13), Czyżewska (2), Vucković (16), Wallace (19) oraz Rutkowska, Wojtala (3), Stasiuk (11) i Zuziak