Strona Główna > Aktualności > EBLK: Zespół CCC Polkowice powalczy o złoty medal

EBLK: Zespół CCC Polkowice powalczy o złoty medal

Nie udało się gorzowiankom doprowadzić do piątego meczu w rywalizacji półfinałowej z CCC Polkowice. Po środowej wygranej gospodynie liczyły na drugie zwycięstwo we własnej hali, jednak losy czwartego spotkania polkowiczanki rozstrzygnęły już w pierwszej połowie. Na przerwę CCC schodziło z prowadzeniem 56:36. W drugich 20 minutach podopieczne trenera Kowalewskiego utrzymały tę przewagę i awansowały do finału, w którym zmierzą się z VBW Arką Gdynia.

Czwarte starcie pomiędzy gospodyniami z Gorzowa Wlkp., a rywalkami z Polkowic od samego początku stało pod znakiem przewagi przyjezdnych. Po 5 minutach gry było już (11:4), by cała pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem (27:14).

W drugiej kwarcie trafienia Borislavy Hristovej zniwelowały część strat (19:29), jednak w odpowiedzi seria 14:0 CCC w tym trzy trafienia zza linii 6,75 Aaryn Ellenberg -Wiley oraz jedno Amandy Kantzy… dało w 15 minucie gry wynik (43:19). Do końca pierwszej połowy drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego w dalszym ciągu miała problemy ze skutecznością, która po 20 minutach wynosiła zaledwie 33% przy 66% rywalek. Wspomniana Ellenberg-Wiley rzuciła w pierwszej połowie 21 z 56 punktów całego zespołu, a po drugiej stronie wyróżniała się jedynie Megan Gustafson – 14 z 26 „oczek”. Zupełnie w ataku nie istniała natomiast Shatori Walker-Kimbrough, która zapisała na swoim koncie tylko jeden punkt.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak w połowie trzeciej kwarty z grymasem bólu z parkietu zniesiona została Ellenberg-Wiley. Swoją szansę poczuły wtedy gospodynie, które jednak w dalszym ciągu popełniały zbyt wiele strat. CCC natomiast grało „swoje”, a akcje Dragany Stanković i Weroniki Gajdy przynosiły kolejne punkty. Ostatecznie 3 – krotny mistrz Polski pewnie pokonał gorzowski AZS i zameldował się w finale. Bardzo słabo w drużynie z Gorzowa Wlkp. zagrała Shatori Walker-Kimbrough, która w ciągu 36 minut rzuciła zaledwie 6 punktów (0/5 z gry).

Tam zmierzy się z VBW Arką Gdynia, która w trzech meczach pokonała FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz.

PSI Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 60:88
(14:27, 12:29, 15:13, 19:19)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla CCC
awans do finału: CCC Polkowice

Enea: Gustafson (26), Kaczmarczyk (4), Walker-Kimbrough (4), Hristova (14), Owczarzak (2) oraz Dźwigalska (3), Green (7) i Matkowska
CCC: Ellenberg-Wiley (23), Stanković (11), Gajda (9), Gertchen (2), Hampton (10) oraz Nacickaite (20), Kantzy (3), Grabska (8), Tomaszewicz i Telenga (2)