Strona Główna > Aktualności > EBLK: Zdecydowana wygrana bydgoszczanek w Sosnowcu

EBLK: Zdecydowana wygrana bydgoszczanek w Sosnowcu

W zaległym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Zagłębie Sosnowiec podejmowało Basket 25 Bydgoszcz. Przyjezdne od samego początku dyktowały warunki gry i do przerwy prowadziły już różnicą 14 punktów. W drugiej połowie bydgoszczanki nie odpuszczały i ostatecznie pokonały beniaminka 90:65. Była to druga wygrana Basketu 25 w tym sezonie (2-1). Zagłębie ma na swoim koncie na razie dwie porażki.

Miejscowe rozpoczęły od mocnego uderzenia i po dwóch „trójkach” Jessicy January oraz Sydney Wallace prowadziły 6:0. Chwilę potem kolejny celny rzut za trzy punkty zaliczyła January. Gospodynie wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (najpierw 14:8, a potem 16:10 – przyp. red.) i jak się później okazało było to najwyższe i zarazem ostatnie prowadzenie sosnowiczanek w tym meczu… Dziesięć punktów z rzędu bydgoszczanek sprawiło, iż to one wygrały pierwszą kwartę.

W kolejnych dziesięciu minutach Zagłębie próbowało odrobić straty, ale bydgoszczanki kontrolowały sytuację na parkiecie. Sosnowiczanki traciły punkty, a na domiar złego z kontuzją opuściła parkiet Tori Jarosz, która nie wróciła już do gry. Na przerwę zespół z Bydgoszczy schodził przy 16-punktowym prowadzeniu. Po przerwie sosnowiczanki mimo chęci nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom, które systematycznie powiększały przewagę z minut na minutę. Na cztery minut przed końcem Basket prowadził już 85:51. W końcówce przyjezdne nieco spuściły z tonu i gospodynie mogły nieco zniwelować przewagę rywalek. Ostatecznie bydgoszczanki pokonały zespół z Sosnowca 90:65.

W ostatniej kwarcie na parkiecie w zespole z Bydgoszczy zameldowały się Agata Świątkowska, Wiktoria Zasada oraz Wiktoria Sobiech. Zagłębie w całym spotkaniu zagrało na zaledwie 31% skuteczności przy 51% rywalek, a także było zdecydowanie gorsze pod tablicami 35:51.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Basket 25 Bydgoszcz 65:90
(16:20, 16:26, 14:19, 19:25)

Zagłębie: January (16), Jasnowska (8), Vucković (6), Wallace (17), Jarosz (2) oraz Rutkowska (2), Wojtala (3), Stasiuk (5), Jasiulewicz i Czyżewska (6)
Basket 25: Jeffery (10), Międzik (8), Michałek (12), Evans (10), Ervin (13) oraz Świątkowska, Stankiewicz (17), Faleńczyk (3), W. Sobiech (3), Mcbride (8), Szajtauer (3) i Zasada (3)