Strona Główna > Aktualności > EBLK: Wygrana lublinianek w Gdyni z GTK Arką

EBLK: Wygrana lublinianek w Gdyni z GTK Arką

Koszykarki Pszczółki AZS-u UMCS już w pierwszej kwarcie meczu w Gdyni odskoczyły GTK Arce na 12 punktów. Gdynianki odrobiły przed przerwą część strat i w drugiej połowie walczył z rywalkami jak równy z równym. Zespół z Lublina utrzymywał jednak cały czas bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrał 85:76, zapewniając sobie czwartą wygraną w tym sezonie. GTK Gdynia wciąż czeka na zwycięstwo.

Lublinianki przystąpiły do spotkania w Trójmieście w roli faworytek. W trakcie pierwszej kwarty podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka szybko zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie, dzięki czemu po początkowych 10 minutach prowadziły różnicą 12 oczek. W drugiej partii gospodynie zaprezentowały się już znacznie lepiej i zniwelowały część strat, ale to Pszczółka schodziła na dużą przerwę przy korzystnym dla siebie rezultacie 41:34.

Tuż przed przerwą trzy celne rzuty zza łuku przywróciły kontakt miejscowym z faworyzowanymi rywalkami. Elisabeth Pavel wykorzystując dwa rzuty osobiste ustaliła wynik pierwszej połowy. Tuż po przerwie znów „trójką” popisała się Marcinkowska, a z obu stron trwała wymiana ciosów.

Po zmianie stron ambitnie grające gdynianki nie pozwoliły biało-zielonym znacząco odskoczyć punktowo, a rywalizacja do samego końca była zacięta. Sporo krwi lubelskim akademiczkom napsuła zwłaszcza Marta Marcinkowska, która zanotowała 27 punktów, sześć zbiórek i trzy asysty. Pszczółki nie oddały jednak prowadzenia do końca i odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie, w tym drugie na wyjeździe. Z kolei ekipa z Pomorza doznała ósmej porażki w rozgrywkach.

W szeregach drużyny z Lublina kolejny dobry mecz rozegrała Amerykanka Morgan Bertsch. Warto również podkreślić stale rosnącą formę rozgrywającej Ilarii Milazzo. Włoska koszykarka zanotowała w Gdyni jak dotąd swój najlepszy występ w barwach akademickiego zespołu. W następnym tygodniu Pszczółka zagra dwa spotkania na własnym parkiecie. W środę lublinianki podejmą Energę Toruń, natomiast w sobotę zmierzą się z Enea AZS Poznań.

GTK Arka Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 76:85
(11:23, 23:18, 23:25, 19:19)

GTK Arka: Niemojewska (13), Kalenik (5), Rudzka (7), Żytkowska (12), Marcinkowska (27) oraz Bazan (8), Borkowska (2), Teler i Szmyrka (2)
AZS UMCS: O’neill (17), Sklepowicz (3), Pavel (10), Fassina (5), Bertsch (20) oraz Milazzo (16), Niedźwiedzka (2), Poboży (12), Kośla i Trzeciak