Strona Główna > Aktualności > EBLK: Wygrana gorzowianek na inaugurację ligi

EBLK: Wygrana gorzowianek na inaugurację ligi

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski pokonała w meczu pierwszej kolejki Basket 25 Bydgoszcz różnicą 7 punktów. Początek meczu należał do przyjezdnych, jednak już przed przerwą gorzowianki dorobiły większość strat. Decydująca dla końcowego wyniku była trzecia kwarta spotkania, którą gospodynie wygrały 22:13. Po 19 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły w tym meczu Megan Gustafson i Kathleen Doyle.

Do Gorzowa Basket 25 pojechał z nową środkową. W klubie uznano, że warto wzmocnić się pod koszem, a do wzięcia była dobra znajoma Shante Evans. Środkowa na początku poprzedniego sezonu doznała kontuzji i wróciła do gry dopiero w lutym. W sumie zdoła rozegrać jedynie siedem meczów w przerwanym przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej sezonie., notując na koncie średnio 26 min, 6,6 pkt, 6,9 zbiórek w meczu.

Evans w sobotę wieczorem dotarła do Bydgoszczy, a dzień później w Gorzowie wyszła do gry w pierwszej piątce i okazała się bardzo cennym nabytkiem. W pierwszej połowie okazała się być najlepszym strzelcem zespołu z 9 punktami.

Bydgoszczanki nie były faworytkami tego meczu, ale radziły sobie bardzo dzielnie. Do przerwy prowadziły przez większą część czasu. W ofensywie jest jeszcze sporo do poprawiania, ale pod własnym koszem Basket pozwolił gorzowiankom na 38 proc. z gry i wymusił aż 12 strat do przerwy. Po przerwie zaczęły się kłopoty. Od razu w pierwszej akcji Basket 25 stracił prowadzenie, którego już nie odzyskał. Na początku ostatniej kwarty przewaga gorzowianek przekroczyła 10 punktów po dystansowym trafieniu Kathleen Doyle. Było już 66:51, ale bydgoszczanki popisały się serią 9:0 i jeszcze postraszyły rywalki.

19 punktów Megan Gustafson i Kathleen Doyle oraz dobra gra Cheridene Green – 16 punktów, 9 zbiórek, znacznie przyczyniła się do wygranej gospodyń z Gorzowa Wielkopolskiego nad wicemistrzem Polski. W KS Basket 25 liderką była Janeesa Jeffery, która uzbierała 17 punktów oraz powracająca do zespołu Shante Evans – 16.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Basket 25 Bydgoszcz 75:68
(11:16, 18:14, 22:13, 24:25)

AZS AJP: Dźwigalska (6), Green (16), Gustafson (19), Doyle (19), Hristova (9) oraz Szott-Hejmej (3), Kaczmarczyk, Matkowska i Owczarzak (3)
Basket 25: Jeffery (17), McBride (10), Michałek (3), Evans (16), Ervin (12) oraz Stankiewicz (4), Międzik (3) i Szajtauer (3)