Strona Główna > Aktualności > EBLK: W Toruniu bez niespodzianki, derby dla bydgoszczanek

EBLK: W Toruniu bez niespodzianki, derby dla bydgoszczanek

W derbach województwa kujawsko-pomorskiego nie było niespodzianki. Koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz po raz drugi w tym sezonie pokonały Energę Toruń, prowadząc w tym meczu od samego początku po pierwszej kwarcie wygranej różnicą 14 punktów. Ostatecznie bydgoszczanki wygrały mając 22 punkty więcej od rywalek i wciąż są w czołówce tabeli. Liderkami zwycięskiej drużyny były Cierra Budrick i Karina Michałek.

Już w pierwszej połowie wszystkie zawodniczki Basketu 25 przebywały na boisku w Toruniu, a trener Piotr Kulpeksza od początku spotkania powierzył obowiązki rozgrywającej nr 1 młodziutkiej Weronice Sobiech. Te fakty najlepiej pokazują, w jaki sposób bydgoski zespół, faworyt meczu, potraktował derbowy pojedynek.

Po pierwszej połowie przewaga Basketu 25 wynosiła tylko 10 punktów, ale w jej trakcie sięgała już dwukrotnie większej różnicy. Rosła szczególnie wtedy, gdy na parkiecie jednocześnie przebywały Cierra Burdick i Shante Evans.W 32 min po trójce Julie McBride Basket 25 znowu wygrywał 20 punktami (69:49) i meczy był rozstrzygnięty. Bydgoska drużyna odniosła 9. zwycięstwo w sezonie i zajmuje trzecie miejsce.

Szanse gospodyń były ograniczone z powodu braku Kirby Burkholder. Amerykanka ma cały czas problemy z kontuzją i cały mecz przesiedziała na ławce. W ostatniej kwarcie Basket 25 wypracował sobie największą przewagę (55:85) i wtedy dopiero torunianki popisały się swoją najlepszą serią punktową 8:0 w tym meczu.

Energa Toruń – Basket 25 Bydgoszcz 63:85
(16:30, 22:18, 11:16, 14:21)

Energa: Sagerer (17), Podkańska (3), Tłumak (2), Pszczolarska (10), Jackson (20) oraz Wieczyńska (5), Grzenkowicz (6), Ziętara, Brzezińska, Jarzynowska i Wiewiórska
Basket: Jeffery (10), Sobiech W. (4), Budrick (15), Michałek (16), Evans (12) oraz Świątkowska, Faleńczyk (4), Nogal, Międzik (12), Sobiech R., Mcbride (7) i Zasada (5)