Strona Główna > Aktualności > EBLK: Torunianki rozbite również przez beniaminka z Sosnowca

EBLK: Torunianki rozbite również przez beniaminka z Sosnowca

Koszykarki Zagłębia Sosnowiec nie miały litości dla fatalnie spisującej się w tym sezonie Energi Toruń. Beniaminek we własnej hali zdemolował rywala, rzucając ponad sto punktów, tracąc ich zaledwie… 35. Była to druga wygrana zespołu z Sosnowca w tym sezonie (2-4). Torunianki, których forma daleka jest od ekstraklasowej, przegrały już siódmy mecz z rzędu i z bilansem 0-7 zajmują ostatnie miejsce Energa Basket Ligi Kobiet.

Zagłębie zupełnie zdominowało boisko od pierwszego rzutu sędziowskiego. W pierwszej połowie kwarty premierowej punktowały tylko miejscowe zupełnie odjeżdżając z wynikiem. W tym czasie Energa odpowiedziała sześcioma chybionymi próbami. Po dwóch akcjach Jarosz, dwóch Wallace i trzech January, a także punktach Czyżewskiej i Vucković zespół z Sosnowca odskoczył na 23:0. Po stronie torunianek pierwsze punkty zdobyła Ziętara, ale i tak jej zespół odstawał poziomem od rywalek. Te punktowały m.in. trójkami January i Jasiulewicz (32:7).

Druga kwarta także nie miała większej historii. Drużyna z Torunia nadal nie potrafiła nawiązać jakiejkolwiek walki. W zespole gospodarzy w pierwszych akcjach brylowała Vucković, a jej drużyna szybko zwiększyła dystans. Po serii akcji Jarosz i Wallace było 49:10. Pojedyncze udane zagrania Podkańskiej (za trzy punkty) oraz Pszczolarskiej to było wszystko, czym mogły odpowiedzieć rywalki. Miejscowe też zaliczyły kilka nieudanych prób, jednak ich przewaga była niepodważalna.

Sytuacja nie zmieniła się także po dłuższej przerwie. Torunianki długo nie mogły zdobyć punktów. Z tym problemów nie miały natomiast koszykarki gospodarzy (64:17). Co prawda Podkańskiej udało się trafić z dystansu, jednak w kolejnych akcjach rywalki nie dawały dojść do głosu przyjezdnym. Jeśli już dopuściły je do oddania rzutu, te były niecelne.  Po kolejnych punktach Wallace było już 70:20. Energa nie istniała na boisku, a akcję za akcją wygrywały miejscowe. W krótkim czasie oddały one cztery rzuty i prowadziły 84:20. Dwa celne rzuty Brzezińskiej na koniec nie miały jakiegokolwiek wpływu na pogląd sytuacji.

Czwarta była kropką nad „i” w całym spotkaniu, choć Energa zdobyła w niej najwięcej punktów. Mimo to ten wynik nie był imponujący, ponieważ torunianki oddały w tej części meczu zaledwie sześć celnych rzutów, w tym dwa zza linii 6,75m należały do Podkańskiej i Pszczelarskiej. Rywalki rzucały dużo częściej, jednak i one straciły impet i rzadziej trafiały. Ich przewaga i tak była ogromna, a wygrana niezwykle pewna.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Energa Toruń 106:35
(32:10, 26:7, 26:6, 22:12)

Zagłębie: January (18), Jasnowska (2), Vucković (8), Wallace (17), Jarosz (18) oraz Toure (11), Rutkowska (2), Wojtala (5), Wojtylas (2), Stasiuk (7), Jasiulewicz (8) i Czyżewska (8)
Energa: Podkańska (14), Pszczolarska (8), Ciemińska (1), Wiewiórska (2), Ziętara (7) oraz Brzezińska (3) i Jarzynowska