Strona Główna > Aktualności > EBLK: Świetna druga połowa poznanianek, pokonały Zagłębie Sosnowiec

EBLK: Świetna druga połowa poznanianek, pokonały Zagłębie Sosnowiec

Cenne zwycięstwo na koniec I rundy fazy zasadniczej odniosły zawodniczki AZS-u Poznań. We własnej hali podejmowały beniaminka z Sosnowca i do przerwy to właśnie koszykarki Zagłębia prowadziły różnicą ośmiu punktów. Po trzeciej kwarcie gospodynie zbliżyły się do rywalek na odległość jednego punktu, a zabójcza czwarta kwarta w ich wykonaniu dała im trzecie ligowe zwycięstwo. Zagłębie kończy I rundę z bilansem 4 wygranych i sześciu porażek.

Po siedmiu porażkach z rzędu koszykarki Enei AZS Poznań odniosły zwycięstwo. Podopieczne Grzegorza Zielińskiego wygrały w niedzielę na własnym parkiecie z wyżej notowanym Zagłębiem Sosnowiec 93:73 i znów mogą myśleć o fazie play-off. Na razie po cichu, bo wciąż zajmują miejsce poza ósemką, ale najważniejsze, że udało poprawić się minorowe nastroje.

Nie było o to łatwo, bo po dwóch kwartach to przyjezdne były na plusie. W Zagłębiu rej wiodła Sydney Wallace, zdobywczyni 39 punktów. Sęk w tym, że sił na przeciwstawienie się akademiczkom wystarczyło jej tylko do połowy trzeciej kwarty. Wtedy to gospodynie wyszły na prowadzenie po akcji świetnie grającej Serbki Jovany Popović.

Zagłębie jednak nie poddawało się i po trójce oraz kontrze Wallace odzyskało inicjatywę (54:58). Przez chwilę wróciły więc koszmary AZS-u z poprzednich spotkań. Tym razem jednak Enea AZS znów się nie zacięła, tylko błyskawicznie wróciła na właściwe tory. Rzuty Tiffany Brown i Gmirce Davis zrobiły swoje. Tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty równo z syreną punkty zdobyła Marta Nowicka i znów na plusie były poznańskie koszykarki (61:60). Ostatnia odsłona meczu była już popisem poznanianek. Skuteczność zza linii 6,75 m odzyskała Julia Adamowicz, a Amerykanki poczuły się już tak pewnie, że w ostatnich minutach wręcz bawiły się z rywalkami.

W Poznaniu sosnowiczanki musiały sobie radzić bez swoje głównej rozgrywającej Jessicy January i o ile do przerwy jej brak składzie nie był aż tak widoczny to w drugiej odsłonie zabrakło w ekipie Zagłębia boiskowego przywódcy za jakiego uchodzi Amerykanka. W dodatku z urazem grała Katarina Vucković, a nie w pełni sił nadal jest Tori Jarosz, która miała kontuzję nosa. Warto w tym miejscu przypomnieć, że po za składem wciąż jest Martyna Czyżewska, która także nabawiła się kontuzji nosa. W ekipie trenera Kubaszczyka prym wiodła Sydney Wallace, która zdobyła w sumie w całym meczu aż 39 punktów. Amerykanka Tiffany Brown zdobyła 23 punkty i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Poznań w niedzielnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Enea AZS Poznań – CTL Zagłębie Sosnowiec 93:73
(15:19, 22:26, 24:15, 32:13)

AZS: Davis (18), Marciniak (7), Adamowicz (17), Brown (23), Popović (20) oraz Nowicka (5), Stefańczyk (2), Parzeńska i Banaszak (1)
Zagłębie: Wojtala (2), Jasnowska (9), Vucković (4), Wallace (39), Jarosz (3) oraz Toure (10), Rutkowska, Stasiuk i Jasiulewicz (6)