Strona Główna > Aktualności > EBLK: Ślęza zaczęła od wygranej, druga porażka torunianek

EBLK: Ślęza zaczęła od wygranej, druga porażka torunianek

W swoim pierwszym ligowym meczu w tym sezonie koszykarki Ślęzy Wrocław pewnie i zdecydowanie pokonały Energę Toruń na własnym parkiecie. Wrocławianki miały przewagę od samego początku do końca i ostatecznie okazały się lepsze od rywalek różnicą aż 25 punktów. Dla torunianek po porażce cztery dni temu z AZS-em Poznań była to już druga przegrana w tym sezonie.

Alesia Sutton oraz Stephanie Jones rzuciły 43 z 84 punktów całego zespołu, a Ślęza w inauguracyjnym spotkaniu wysoko pokonała Energę Toruń. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Rusina dość dużą przewagę miała również pod tablicami, gdzie królowała również wspomniana wyżej dwójka.

Po 20 minutach miejscowe prowadziły (30:24), by po zmianie stron i skutecznych akcjach mieć już 15 „oczek” przewagi (54:39). W ostatniej kwarcie, gdy zza linii 6,75 trafiła Bożena Puter na tablicy wyników zrobiło się 68:45 przy dość pasywnej grze rywalek.

We Wrocławiu torunianki miały tylko dziesięć asyst, za to osiemnaście strat. Skuteczność z gry udało się nieco poprawić w drugiej połowie, ale i tak tylko do poziomu 36 procent. Mimo długiej serii niecelnych prób najwięcej punktów dla Energi zdobyła Feyonda Fitzgerald – 24 (bezbłędna z rzutów wolnych). Emilia Tłumak rzuciła ich 14, w tym 6 dzięki próbom za 3, jednym trafionym u Katarzynek.

Ślęza Wrocław – Energa Toruń 84:59
(15:8, 15:16, 24:15, 30:20)

Ślęza: Sutton (22), Dedić (12), Puter (12), Jones (21), Dudasova (4) oraz Klatt (2), Dobrowolska (5), Tyszkiewicz, Jakubiuk (6) i Poleszak
Energa: Fitzgerald (24), Zaplatova (3), Tłumak (14), Grzenkowicz (2), Ziętara (2) oraz Wieczyńska, Podkańska (8) i Lewis (6)