Strona Główna > Aktualności > EBLK: Ślęza postraszyła mistrza Polski, ale przegrała druga połowę i cały mecz

EBLK: Ślęza postraszyła mistrza Polski, ale przegrała druga połowę i cały mecz

Koszykarki Ślęzy Wrocław doskonale rozpoczęły mecz w Gdyni przeciwko niepokonanym w tym sezonie w lidze mistrzyniom Polski. Po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły 11 punktami i taką przewagę utrzymały do przerwy. W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Gundarsa Vetry wróciły do swojej dobrej gry i odrobiły straty, a w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały kolejny, siedemnasty już mecz ligowy.

VBW Arka Gdynia musi radzić sobie jeszcze bez Barbory Balintovej. Kapitanka zespołu ma być gotowa do gry po zakończeniu sezonu zasadniczego. Od pierwszych minut w meczu ze Ślęzą Wrocław na rozegraniu występowała jej rodaczka Angelika Slamova.

I to właśnie Słowaczka była autorką jednego z pierwszych niecelnych rzutów, przez co to rywalki prowadziły od początku. Przed upływem 6 minut miały 6 punktów przewagi, ale jeszcze w tej samej kwarcie zdążyła wzrosnąć do 11, gdy zza łuku trafiła Nina Dedić. Co prawda odpowiedziała jeszcze Slamova, ale po akcji Anny Jakubiuk było 24:13 po pierwszej partii.

Druga zaczęła się niemrawo. Próbowały: Marissa Kastanek, Amalia Rembiszewska czy Sonja Greinacher, ale kosz Ślęzy był jak zaczarowany. Gospodynie w końcu się przełamały, ale rywalki odpowiadały na każde ich trafienie. Sytuacja zmieniła się w 17. minucie, gdy strata stopniała do 4 „oczek” za sprawą Kastanek. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do wrocławianek, które do szatni schodziły przy wyniku 40:29.

I choć przed zmianą stron zapachniało sensacją, to mistrzynie Polski w mig udowodniły dlaczego są najlepszym zespołem w naszym kraju. Pod koszem szybkie akcje przeprowadziły: Artemis Spanou i Laura Miskiniene, a z dystansu „odpaliła” Kastanek. Nie minęło 5 minut, a już mieliśmy remis 43:43. Seria trwała dalej, bo niedługo potem żółto-niebieskie miały już 6-punktową przewagę.

Początek ostatniej kwarty był energiczny, gdyż zza łuku trafiały: Kastanek, Kamila Podgórna, Sug Sutton. Gospodynie do końca spotkania trzymały ręce na pulsie, mając w zapasie kilka-kilkanaście punktów. Ostatecznie zwyciężyły 71:65 i wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w Energa Basket Lidze Kobiet.

VBW Arka Gdynia – Ślęza Wrocław 71:65
(13:24, 16:16, 22:8, 20:17)

VBW Arka: Kunek (2), Slamova (5), Spanou (16), Miśkiniene (14), Kastanek (17) oraz Podgórna (11), Morawiec (2), Rembiszewska i Greinacher (4)
Ślęza: Dobrowolska (2), Tyszkiewicz (6), Dedić (12), Jakubiuk (13), Jones (16) oraz Sutton (10), Puter i Poleszak (6)