Strona Główna > Aktualności > EBLK: Siódma wygrana z rzędu polkowiczanek

EBLK: Siódma wygrana z rzędu polkowiczanek

Koszykarki CCC Polkowice nadal pozostają niepokonane w tym sezonie w Enegra Basket Lidze Kobiet. W meczu 9. kolejki pewnie pokonały we własnej hali Basket 25 Bydgoszcz, rzucając rywalkom sto punktów. Do przerwy zespół CCC prowadził w tym meczu 55:44, w drugiej połowie meczu jeszcze powiększając swoją przewagę i wygrywając ostatecznie różnicą 23 punktów. Świetny mecz rozegrała Keisha Hampton, która zdobyła dla swojego zespołu 30 punktów.

Drużyna z Polkowic od początku pracowała nad prowadzeniem i krótko po rozpoczęciu meczu było 5:0, po rzutach Ellenberg-Wiley i Hampton. Wtedy jednak seria rzutów Michałek szybko zmieniła sytuację i to KS Basket 25 prowadził 7:5. Gra mocno się wyrównała, a na boisku toczyło się ciekawe widowisko. Koszykarki CCC od połowy kwarty znowu zaczęły pracować nad przewagą, a ułatwiła to skuteczna Telenga (16:13). Im bliżej końca, tym coraz lepiej radziły sobie miejscowe, a drużyna z Bydgoszczy zaliczyła słabszy okres jeśli chodzi o celność rzutów. Po trafieniu Stanković ekipa CCC prowadziła 23:15 i po kilku wymianach obu ekip na koniec, zamknęła kwartę z sześciopunktową nadwyżką.

Drugą część meczu po stronie gości dobrze rozpoczęła Mcbride, jednak jej dwa trafienia na niewiele się zdały przy dobrej grze przeciwniczek. Te po trójce Hampton prowadziły 31:25 i to ona też utrzymywała przewagę swojego zespołu w kolejnych minutach. W drużynie z Bydgoszczy coraz lepiej spisywała się też Faleńczyk, która wspólnie z Mcbride zaczęła gonić przeciwniczki. Ekipie z Polkowic w połowie kwarty z prowadzenia pozostał tylko punkt (36:35). Wtedy miejscowe zerwały się do walki, trafiały za trzy i przy kolejnej udanej próbie Gertchen odskoczyły na 47:40. Punktowały też Gajda i Stefanović. Rywalki miały problem z wyprowadzeniem akcji, a CCC budowało przewagę (55:43).

Po powrocie do gry Stanković od razu podwyższyła prowadzenie miejscowych do 13 punktów. Mcbride próbowała dać swojej ekipie sygnał do walki, jednak obie drużyny grały zrywami i więcej im nie wychodziło niż wychodziło. Nawet jeśli zaliczały zbiórki w ataku lub obronie, to jednak rzadko zamieniały to na rzeczywiste punkty. Kiedy Jeffery punktowała z dwutaktu bydgoszczanki zbliżyły się na 56:63, jednak było to tylko chwilowe. Zespół z Polkowic skoncentrował się na obronie, co zaczynało przynosić efekty, w postaci punktów. Ostatnie trzy w kwarcie zdobyła Gajda, kończąc ją wynikiem 77:60.

Mimo że Hampton otworzyła kolejną część celnym rzutem, to w kolejnych trzech już chybiła. Zrobiły to też jej koleżanki. Rywalki rzucały dużo rzadziej i niewiele skuteczniej. Zbliżając się do połowy ostatniej kwarty zespoły zaczęły wymieniać się celnymi rzutami, także za trzy punkty. Dużego wpływu na dystans między drużynami to jednak nie miało. Miejscowe prowadziły 88:67 i pewnie zbliżały się do końca spotkania. Im bliżej końca coraz częściej punktowały Gajda i Nacickaite, a finalnie ekipa CCC dobiła do stu zdobytych punktów.

CCC Polkowice – Basket 25 Bydgoszcz 100:77
(26:20, 29:24, 22:16, 23:17)

CCC: Ellenberg-Wiley (16), Stanković (12), Gajda (14), Gertchen (6), Hampton (30) oraz Nacickaite (10), Siemienias, Grabska (3), Tomaszewicz i Telenga (9)
Basket 25: Jeffery (14), Międzik, Michałek (12), Evans (25), Ervin (4) oraz Stankiewicz, Faleńczyk (7), Nogal i Mcbride (15)