Strona Główna > Aktualności > EBLK: Rzut w ostatniej sekundzie dał wygraną CCC Polkowice w Bydgoszczy

EBLK: Rzut w ostatniej sekundzie dał wygraną CCC Polkowice w Bydgoszczy

Było sporo emocji w końcówce meczu pomiędzy Basketem 25 Bydgoszcz a CCC Polkowice. Początek meczu na to nie wskazywał, pierwszą kwartę polkowiczanki wygrały 30:12, ale jeszcze przed przerwą straciły większość przewagi. W końcówce bydgoszczanki doprowadziły do remisu 68:68. O przerwę poprosił trener Karol Kowalewski, a rzut w ostatniej sekundzie Aaryn Ellenberg-Wiley dał wygraną i dwa punkty przyjezdnym.

Zaczęło się fatalnie dla gospodyń. W pierwszej kwarcie faworyzowane polkowiczanki były niemal bezbłędne w ataku i wypracowały sobie aż 18 punktów przewagi. To jednak nie złamało gospodyń, który w drugiej kwarcie były już zupełnie innym zespołem. W kolejnych trzech kwartach bydgoszczanki pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko 40 punktów. Nie tylko odrobiły straty, ale prowadziły 65:61 w 37. minucie.

Zwycięstwo Basket 25 i pierwsza w sezonie wyjazdowa porażka CCC były blisko, ale w kluczowych minutach nie udało się zatrzymać największych gwiazd zespoły gości. W ostatniej minucie najpierw do remisu doprowadziła Keisha Hampton, a na 1,6 sek. przed końcem decydującego kosza rzuciła Aaryn Ellenberg-Wiley. Amerykanka w całym meczu trafiła 7 z 17 rzutów i aż 11 z 12 wolnych. Ponadto punktowały Hampton 14, Stanković 10, Kantzy 6, Nacickaite i Gertchen po 5 oraz Gajda 4. W ekipie trenera Kowalewskiego zabrakło kontuzjowanej Weroniki Telengi. Cieszy natomiast powrót do zdrowia i do gry Dragany Stanković.

Basket 25 Bydgoszcz – CCC Polkowice 68:70
(12:30, 25:12, 11:14, 20:14)

Basket: Międzik (9), Burdick (10), McBride (9), Michałek (10), Evans (15) oraz Stankiewicz (9), Faleńczyk (2) i Boonstra (4)
CCC: Ellenberg-Wiley (26), Gajda (4), Kantzy (6), Gertchen (5), Hampton (14) oraz Nacickaite (5) i Stanković (10)