Strona Główna > Aktualności > EBLK: Polkowiczanki okazały się zdecydowanie lepsze od Zagłębia Sosnowiec

EBLK: Polkowiczanki okazały się zdecydowanie lepsze od Zagłębia Sosnowiec

Zespół BC Polkowice nie miał żadnych problemów z pokonaniem w drugiej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Zagłębia Sosnowiec. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego od początku zbudowały sobie sporą przewagę i na przerwę schodziły prowadząc 54:29. Zagłębie w trzeciej kwarcie odrobiło wprawdzie pięć punktów, ale w ostatnich 10 minutach gospodynie znów powiększył przewagę i wygrały ostatecznie 95:63.

Już w drugiej serii koszykarskiej ekstraklasy drużyna BC Polkowice pokazała moc. Gospodynie już w pierwszych 10 minutach pokazały się z bardzo dobrej (i skutecznej) strony prowadząc 31:18. Podobnie było także w kolejnej kwarcie, kiedy to udało się zbudować 25 – punktową przewagę nad rywalkami – 54:29.

Po zmianie stron lepszy fragment miała drużyna z Sosnowca, jednak ostatecznie to wicemistrz Polski głównie za sprawą Stephanie Mavungi – 20 punktów, 12 zbiórek oraz Sasy Cado – 14 punktów, dyktował warunki. W zespole trenera Jordiego Aragonesa najskuteczniejsza była Nina Bogićević, która zakończyła mecz z dorobkiem 20 punktów.

– Na początku pierwszej i trzeciej kwarty wyszłyśmy za mało skoncentrowane. Była przewaga dziewczyn z Sosnowca. Potem koncentracja wróciła i pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze. Miałyśmy zatrzymać rywala w obronie na 62 punktach. To trochę nie wyszło, bo 63 rzuciły – podsumowała Sylwia Bujniak z BC.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:63
(31:18, 23:11, 18:23, 23:11)

BC: Mavunga (20), Cado (14), Spanou (11), Fitzgerlad (10), Bujniak (9), Gertchen (8), Gajda (8), Telenga (6), Puter (3), Zięmborska (3) i Grabska (3)
Zagłębie: Bogicevic (20), Sutherland (16), Sagerer (13), January (8), Wojtala (4) i Urbaniak-Dornstauder (2)