Strona Główna > Aktualności > EBLK: Politechnika Gdańska sezon rozpoczęła od wygranej

EBLK: Politechnika Gdańska sezon rozpoczęła od wygranej

Dla koszykarek Politechniki Gdańskiej z powodu kłopotów z koronawirusem sezon rozpoczął się dopiero teraz. Gdańszczanki w zaległym spotkaniu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet spotkały się z GTK Arką Gdynia. Po minimalnie przegranej pierwszej kwarcie Politechnika wypracowała sobie sporą przewagę, którą utrzymała do końca meczu. Młody zespół z Gdyni przegrał ostatecznie różnicą 19 punktów i ma na swoim koncie już cztery porażki.

Dla koszykarek Politechniki zaległy mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi był pierwszym w tym sezonie. Ze względu na obecność koronawirusa w zespole i obowiązkową kwarantannę, podopieczne Wojciecha Szawarskiego zaczęły sezon z opóźnieniem.

GTK do meczu przystąpiło mając już na koncie trzy ligowe spotkania, ale ten handicap nie zdał się na wiele młodym zawodniczkom Jeleny Skerović. Wprawdzie gdynianki zaczęły mecz od serii 5:0 po rzutach Marty Marcinkowskiej, ale m.in. dzięki identycznej serii Martyny Pyki, gospodynie szybko odrobiły straty a nawet dwukrotnie obejmowały prowadzenie.

Pierwsza kwarta ostatecznie padła łupem GTK, ale w drugiej gdańszczanki na dobre przejęły inicjatywę. Na 26:24 zza łuku trafiła Koc i choć GTK odbiło jeszcze prowadzenie, to po serii 9:0 zakończonej rzutem Ruth Hamblin na 36:28, gospodynie rozpoczęły „odjazd”. Do przerwy było 47:34 dla Politechniki a po zmianie stron i kolejnej serii punktowej, przewaga gdańszczanek wyniosła już 26 pkt. Gospodynie rzucały zdecydowanie celniej i lepiej radziły sobie pod tablicami.

Nie zaszkodziło im nawet rozluźnienie w ostatniej kwarcie. Gdynianki zdołały w niej nieco odrobić straty i choć ostatecznie wygrały dwie z czterech partii, to na straty ze środkowej części meczu były zbyt duże. W zespole Politechniki double-double w postaci 14 pkt i 10 pkt popisała się Hamblin. W GTK oprócz najlepiej punktującej Marcinkowskiej, wyróżniła się Julia Niemojewska, która rozdała aż 15 asyst.

AZS Politechnika Gdańska – GTK Arka Gdynia 86:67
(19:22, 28:12, 23:13, 16:20)

Politechnika: Rymarenko (15), Pyka (7), Bujniak (6), Davis (10), Hamblin (14) oraz Stawicka (2), Ossowska (10), Ullmann, Strzelczyk (6), Gwizdała, Koc (9) i Zmierczak
GTK Arka: Niemojewska (8), Borkowska (8), Szulc (6), Żytkowska (7), Marcinkowska (18) oraz Bazan (9), Kalenik (2), Makurat (9) i Szmyrka