Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pierwsza wygrana lublinianek, pokonały Politechnikę Gdańską

EBLK: Pierwsza wygrana lublinianek, pokonały Politechnikę Gdańską

Po dwóch porażkach dopiero w trzecim swoim meczu koszykarki Pszczółki AZS-UMCS Lublin mogły cieszyć się z wygranej. We własnej hali pokonały różnicą 10 punktów Politechnikę Gdańską. O wygranej lublinianek zadecydowała druga kwarta, wygrana przez gospodynie 25:15. Pozostałe części tego spotkania były niezwykle wyrównane. Dla gdańszczanek była to pierwsza porażka w tym sezonie w ich drugim występie na boisku.

Lublinianki bardzo szybko zabrały się do pracy. Najpierw „trójkę” trafiła Ilaria Milazzo, a za chwilę drugą dorzuciła Morgan Bertsch. To właśnie rzuty zza łuku były główną bronią gospodyń w premierowej odsłonie. Do protokołu meczowego wpisały się w ten sposób jeszcze Martina FassinaJennifer O’Neill. „Pszczółki” miały jednak spory problem w obronie – często faulowały, przez co rywalki zdobywały punkty niemal „za darmo”. Po 10 minutach gry tablica pokazywała wynik 24:23 dla miejscowych.

Po wznowieniu gry lubelskie akademiczki szybko straciły prowadzenie. Ciężko było jednak oczekiwać innych rezultatów, kiedy akcje w defensywie kończyły się odgwizdaniem przewinienia, a w ataku brakowało skuteczności. Podopiecznym Krzysztofa Szewczyka udało się przezwyciężyć początkowe problemy i przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W ofensywie odnajdywały się, przede wszystkim, Bertsch i O’Neill. Pierwsza z nich już do przerwy zgromadziła 20 punktów, a jej zespół wygrywał 49:38.

Ta przewaga nie dawała zbyt dużego poczucia komfortu, o czym gospodynie przekonały się po zaledwie kilku minutach trzeciej partii. Zaczęło się dla nich dobrze, bo od 5 zdobytych punktów. Potem jednak przyszedł zastój, co wykorzystały gdańszczanki. Zespół prowadzony przez Wojciecha Szawarskiego szybko odrabiał straty, a przy stanie 54:48 szkoleniowiec „Pszczółek” musiał przywołać do siebie swoje zawodniczki. Goście łapali wiatr w żagle, ale nie na tyle, żeby doprowadzić do wyrównania – AZS UMCS prowadził po pół godzinie gry 64:55.

W ostatniej kwarcie lubliniankom wystarczyło doświadczenia i opanowania, żeby utrzymać korzystny dla siebie wynik. Pokonały DGT AZS Politechnikę Gdańską 83:73 i zanotowały swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin – DGT AZS Politechnika Gdańska 83:73
(24:23, 25:15, 15:17, 19:18)

AZS UMCS: O’neill (20), Milazzo (7), Pavel (10), Fassina (9), Bertsch (27) oraz Sklepowicz (7), Niedźwiedzka (3) i Poboży
Politechnika: Rymarenko (17), Pyka (4), Bujniak (6), Davis (27), Hamblin (7) oraz Ossowska (6), Strzelczyk i Koc (6)