Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewne zwycięstwo Pszczółki w Sosnowcu

EBLK: Pewne zwycięstwo Pszczółki w Sosnowcu

Po zaciętej pierwszej kwarcie, którą koszykarki Zagłębia zakończyły z jednopunktową przewagą nad rywalkami wydwało się, że beniaminek może postawić się lubliniankom. Do przerwy to jednak przyjezdne prowadziły już różnicą 6 punktów. W trzeciej kwarcie zacięta walka zakończyła tę część spotkania remisem, ale w ostatnich 10 minutach lublinianki zdominowały wydarzenia na boisku. AZS UMCS Lublin wygrał w Sosnowcu 94:79 i umocnił się w czołówce tabeli.

Lepiej w to spotkanie weszły lublinianki, które po akcjach Elisabeth Pavel, Ilarii Milazzo oraz Jennifer O’Neill szybko zdobyły 6 punktów. „Pszczółki” budowały swoją przewagę w sumie kilka razy w ciągu 10 minut, tylko po to, żeby ją za każdym razem tracić. Składały się na to najczęściej proste błędy własne – przede wszystkim straty. Największe, bo 7-punktowe, prowadzenie zaprzepaściły w 2 minuty. Końcówka tej partii była wyrównana, a obronną ręką wyszły z niej gospodynie – wygrywały 25:24.

O ile drużyna Zagłębia była w stanie dogonić rywalki w pierwszej kwarcie, o tyle potem nie było jej już tak łatwo. Zespół ze Śląska wyszedł na prowadzenie 34:31 po celnym rzucie Katariny Vucković, ale nie poszedł już za ciosem. Wystarczyła chwila nieuwagi w obronie, którą wykorzystała Klaudia Niedźwiedzka, aby zrobił się remis. Potem punktowały głównie „Pszczółki”, które schodziły do szatni przy korzystnym dla siebie wyniku – 46:40.

Dynamiczna wymiana ognia na początek, a następnie coraz spokojniejsza gra. Inicjatywa była po stronie gości – lublinianki czuły oddech przeciwniczek na plecach, ale nie przeszkadzało to Martinie Fassinie, która przejęła na chwilę rolę najskuteczniejszego strzelca zespołu od Morgan Bertsch. Amerykanka również prezentowała się solidnie – przez całą trzecią kwartę tylko ten duet wpisywał się na listę strzelców w ekipie Pszczółki. Taki schemat sprawdzał się na tyle dobrze, że akademiczki utrzymały niewielkie prowadzenie – 66:60.

Obie koszykarki potrzebowały jednak wsparcia swoich koleżanek z drużyny. Na pewno kibiców cieszyć mógł fakt, że podopieczne Krzysztofa Szewczyka wyraźnie poprawiły się w rzutach trzypunktowych w porównaniu do poprzedniego meczu. „Trójki” trafiały Jennifer O’Neill, Ilaria Milazzo, Martina Fassina, Klaudia Niedźwiedzka i Emilia Kośla (skuteczność całego zespołu na poziomie 47 proc.). Z kolei sosnowiczanki nie radziły sobie zbyt dobrze w obronie na obwodzie. Im bliżej było do końca tej kwarty, tym większe prowadzenie miały lublinianki i tym głębiej na ławkę rezerwowych „sięgał” lubelski szkoleniowiec – na parkiecie zameldowały się więc Wiktoria Duchnowska i Olga Trzeciak. Ostatecznie Pszczółka pewnie triumfowała 94:79.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 79:94
(25:24, 15:22, 20:20, 19:28)

Zagłębie: January (13), Jasnowska, Vucković (8), Wallace (28), Jarosz (15) oraz Wojtala (2), Stasiuk (4), Jasiulewicz (2) i Czyżewska (7)
AZS UMCS: O’Neill (8), Milazzo (9), Pavel (9), Fassina (21), Bertsch (23) oraz Sklepowicz, Duchnowska, Niedźwiedzka (8), Poboży (6), Kośla (10) i Trzeciak