Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewne zwycięstwo Arki w Poznaniu, lider wciąż niepokonany

EBLK: Pewne zwycięstwo Arki w Poznaniu, lider wciąż niepokonany

Koszykarki VBW Arki Gdynia odniosły piętnaste z rzędu ligowe zwycięstwo i wciąż pozostają niepokonane w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Tym razem podopieczne trenera Gundarsa Vetry pewnie pokonały w Poznaniu tamtejszy AZS. Gdynianki do przerwy już miały 10 punktów przewagi, a w drugiej połowie powiększył ją jeszcze do 24. AZS z bilansem 8-9 zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli, ale za chwilę może spaść niżej.

W całym spotkaniu VBW Arka Gdynia przegrywała tylko raz. Na początku spotkania, gdy zza łuku trafiła Aleksandra Parzeńska. W odpowiedzi zobaczyliśmy punktową akcję Artemis Spanou i Alice Kunek, a po chwili do grona prowadzących grę dołączyła także Laura Miskiniene. Poznanianki trzymały kontakt z żółto-niebieskimi, ale te pozwoliły im na objęcie prowadzenia.

Podopieczne Gundarsa Vetry wyższy bieg włączyły w drugiej kwarcie, bo jeszcze przed upływem 14. minuty mieliśmy wynik 30:19. Przewaga szybka została roztrwoniona, gdyż gospodynie zdołały doprowadzić do stanu 32:31. To było jednak chwilowe zawirowanie, bowiem przyjezdne wróciły na właściwy tor i przed przerwą miały 10-punktową przewagę.

W obrazie gry niewiele zmieniło się również po przerwie. Co prawda, oba zespoły narzuciły szybsze tempo, ale to VBW Arka rozdawała karty tego popołudnia. Początek drugiej połowy to głównie wymiana ciosów, ale gospodynie w końcu odstąpiły kroku rywalkom. Te miały 15 „oczek” zapasu w 27. minucie, ale ostatecznie po trzeciej partii prowadziły 73:54.

Znacząca przewaga utrzymywała się przez przez kolejne minuty czwartej kwarty. To oznaczało tylko, że poznaniankom już trudno będzie wywalczyć zwycięstwo tego dnia. Za to żółto-niebieskie konsekwentnie robiły swoje i ostatecznie wygrały 93:69.

AZS Poznań – VBW Arka Gdynia 69:93
(15:20, 20:25, 19:28, 15:20)

AZS: Adamowicz (15), Parzeńska (9), Banaszak (4), Brown (4), Popović (20) oraz Rogozińska (2), Nowicka, Bogićević (10) i Piechowiak (5)
VBW Arka: Kunek (15), Slamova (2), Spanou (9), Miśkiniene (14), Kastanek (9) oraz Borkowska (14), Podgórna (5), Morawiec (4), Rembiszewska (15) i Greinacher (6)