Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewna wygrana poznanianek w Toruniu

EBLK: Pewna wygrana poznanianek w Toruniu

W swoim pierwszym meczu w sezonie 2020/2021 koszykarki Enei AZS-u Poznań pewnie pokonały Energę Toruń. Świetny mecz rozegrała Julia Adamowicz, która w tym wyjazdowym spotkaniu zdobyła dla AZS-u 25 punktów. Poznanianki świetnie rozpoczęły to spotkanie, jednak przed przerwą straciły część przewagi i prowadziły już tylko 41:34. Druga połowa należała jednak do nich i ostatecznie wygrały różnicą 18 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od serii punktowej AZS-u 7:0, a prowadzenie przyjezdnych szybko stało się dwucyfrowe 12:2. Pierwszą kwartę można było nazwać prawdziwym pogromem, bo Enea ograła rywalki 29:10. Torunianki odgryzły się waleczną postawą w drugiej odsłonie i zniwelowaniem strat na półmetku do 34:41.

Katarzynki jak nazywa się koszykarki Energi straciły ofensywny rozmach w kolejnych częściach meczu. W trzeciej kwarcie rzuciły tylko 12 punktów, z czego cztery z rzutów wolnych (w pierwszej odsłonie z gry rzuciły jeszcze mniej, bo tylko dwa kosze). W ostatnich 10 minutach nie udało się im już odwrócić losów rywalizacji.

Więcej niż połowę dorobku punktowego gospodynie zawdzięczając Feyondzie Fitzgerald, która uzyskała 33 „oczka”. W zespole AZS-u zdobycz rozłożyła się bardziej równomiernie, trzy zawodniczki zanotowały dwucyfrowe wyniki punktowe. W zespole z Wielkopolski skuteczna była Julia Adamowicz, która uzbierała 25 punktów trafiając 5/9 zza linii 6,75. Double – double (11 punktów oraz 11 zbiórek) uzbierała Liliana Banaszak, a bliska tego osiągnięcia była także Tiffany Brown – 15 punktów, 9 zbiórek.

Energa Toruń – Enea AZS Poznań 64:82
(10:29, 24:12, 12:21, 18:20)

Energa: Fitzgerald (33), Zaplatova (7), Podkańska (1), Tłumak (3), Grzenkowicz (7) oraz Wieczyńska (1), Lewis (9) i Ziętara (3)
AZS: Davis (8), Nowicka (5), Adamowicz (25), Banaszak (11), Brown (15) oraz Marciniak (9), Stefańczyk (1), Parzeńska (2) i Popović (6)