Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewna wygrana poznanianek z GTK Gdynia

EBLK: Pewna wygrana poznanianek z GTK Gdynia

Koszykarki AZS-u Poznań wygrały swój drugi mecz w Energa Basket Lidze Kobiet. Tym razem poznanianki pokonały na wyjeździe GTK Gdynia i mają na swoim koncie komplet wygranych. AZS po pierwszej, wyrównanej kwarcie odskoczył rywalkom i na przerwie prowadził już różnicą 12 punktów. Ostatecznie młody zespół GTK uległ doświadczonym rywalkom 60:79.

Po srogiej lekcji w inauguracyjnych derbach udzielonej przez koleżanki z VBW Arki, koszykarki GTK Gdynia podjęły 10. zespół poprzedniego sezonu.

Początek niedzielnego meczu był dla podopiecznych Jeleny Skerović całkiem obiecujący. Po trójce Alicji Żytkowskiej i akcji brylującej pod koszem Kamili Borkowskiej, gospodynie prowadziły 7:4. Poznanianki odbiły jednak prowadzenie, a drugą kwartę rozegrały już pod swoje dyktando.

Mimo porównywalnej skuteczności, przyjezdne oddawały więcej rzutów i lepiej spisywały się na tablicach. Na początku trzeciej partii przyjezdne prowadziły już 49:33 po rzucie Gmrice Davis. Punktujący tercet Żytkowska – Borkowska – Julia Niemojewska i większa aktywność w zbiórkach pozwoliły zmniejszyć stratę do 9 pkt, ale nie udało się pójść za ciosem.

Na ostatnią kwartę gdynianki wyszły przy stanie 48:60. Szybkie pięć punktów Jovany Popović pozwoliło ugruntować Enei bezpieczną przewagą, a czas uciekał koszykarkom GTK. Minutę przed końcem po rzucie Julii Adamowicz przyjezdne prowadziły już różnicą 21 pkt, a rozmiary porażki nieznacznie zmniejszyła Niemojewska.

GTK Arka Gdynia – Enea AZS Poznań 60:79
(16:18, 15:25, 17:17, 12:19)

GTK Arka: Niemojewska (16), Borkowska (17), Płotka, Szulc (5), Żytkowska (10) oraz Makurat (3), Szmyrka (2) i Marcinkowska (7)
AZS: Davis (9), Nowicka (4), Adamowicz (12), Banaszak (6), Brown (11) oraz Marciniak (10), Stefańczyk (3), Parzeńska (7), Popović (17)