Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewna wygrana polkowiczanek z Energą Toruń

EBLK: Pewna wygrana polkowiczanek z Energą Toruń

W 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki BC Polkowice pewnie pokonały Energę Toruń (88:69). O losach meczu zadecydowała zdominowana przez Pomarańczowe pierwsza kwarta. – Zwycięstwa nas umacniają, ale my będziemy pracować jeszcze ciężej, aby być jeszcze lepsze – mówiła po meczu koszykarka zespołu z Polkowic, Alicja Grabska.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Hatayspor w Turcji podopieczne trenera Karola Kowalewskiego na dwa dni wróciły do Polkowic na mecz ligowy. Tuż przed wylotem do Krasnojarska rywalem polkowiczanek była Energa Toruń.

Pierwszą kwartę zdominowały gospodynie. Torunianki nie były w stanie powstrzymać szybkiego ataku Pomarańczowych, były spóźnione w obronie oraz nie potrafiły skutecznie sforsować defensywy miejscowych. Polkowiczanki po pierwszej kwarcie prowadziły 31:8. Nie podłamało to jednak gości, którzy potrafili wrócić do meczu. Po pierwszej połowie BC Polkowice prowadziło 50:27. Zmiana stron nie przyniosła spektakularnych zmian w scenariuszu tego meczu. Liderką w zespole polkowickim byłą Artemis Spanou, która zdobyła 21 punktów. 9 asyst do swojego konta dorzuciła Weronika Gajda. BC Polkowice pokonało Energę Toruń 88:69.

– Zwycięstwa nas umacniają, ale my będziemy pracować jeszcze ciężej, aby być jeszcze lepsze. Dobry początek był nam dziś potrzebny, bo jesteśmy po ciężkiej podróży z Turcji. Zbudowana przewaga pozwoliła nam grać z większym luzem. Prewencja urazów była bardzo ważna, by nie zrobić sobie krzywdy przez cały mecz. To też w takich spotkaniach jest ważne – podsumowała Alicja Grabska z BC Polkowice. Kolejny mecz polkowiczanki zagrają w Krasnojarsku. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godzinie 13:00 czasu w Polsce.

BC Polkowice – Energa Toruń 88:69
(31:8, 19:19, 21:19, 17:23)

BC: Spanou 21, Fitzgerald 12, Zięmborska 10, Cado 9, Telenga 9, Gajda 8, Mavunga 8, Grabska 7, Puter 4
Energa: Adebayo 18, Bennett 16, Sarr 15, Podkańska 11, Pszczolarska 7, Nowicka 2