Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewna wygrana gorzowianek z AZS-em Poznań

EBLK: Pewna wygrana gorzowianek z AZS-em Poznań

Koszykarki Enei Gorzów Wielkopolski nie miały zbyt wielu kłopotów z pokonaniem AZS-u Poznań w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Gospodynie od początku budowały swoją przewagę i na przerwę po dwóch kwartach schodził z prowadzeniem 46:34. W trzeciej kwarcie wręcz rozbił rywala i w czwartej starały się osiągnąć granicę 100 punktów, ale zatrzymały się na 99.

Przyjezdne udany miały tylko sam początek, gdzie prowadziły 10:2. Dalej oglądaliśmy pojedynek pod pełną kontrolą gorzowianek i ich zwycięstwo 99:67. Przed przerwą reprezentacyjną poznanianki, które mają udany sezon, bo w końcu wystąpią w fazie play-off, sprawiły niespodziankę i wygrały w Bydgoszczy. Luty jest dla nich zdecydowanie gorszy. Poległy u siebie z Arką Gdynia 69:93, a teraz równie boleśnie poprawiły gorzowianki.

Po trójkach Liliany Banaszak i Julii Adamowicz, AZS w 4. minucie prowadził dzisiaj w naszej hali 10:2. Ostatecznie tego prowadzenia gości było łącznie niecałe sześć minut. Shatori Walker-Kimbrough wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 14:12, a dalej po serii 16:0, gorzowianki były już naprawdę daleko z przodu – 69:41. Mecz praktycznie bez historii.

Bułgarka Borisława Hristowa trafiła dziś 10 z 14 rzutów, łącznie zdobyła 27 pkt w 29 minut. Double-double – 12 pkt i 10 zbiórek – zaliczyła też Agnieszka Kaczmarczyk. Gorzów pokazał w tym meczu dużą siłę, momentami właściwie nic nie mogliśmy zrobić. Fizycznie zostaliśmy wręcz zdemolowani – przyznał Grzegorz Zieliński, trener AZS.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – Enea AZS Poznań 99:67
(19:14, 27:20, 28:10, 25:23)

Enea: Dźwigalska (2), Green (8), Gustafson (14), Walker-Kimbrough (22), Hristova (27) oraz Kuczyńska (5), Szott-Hejmej, Kaczmarczyk (12), Matkowska (2) i Owczarzak (7)
AZS: Davis (11), Adamowicz (16), Banaszak (3), Brown (8), Popović (6) oraz Marciniak, Nowicka (12), Bogićević (7) i Parzeńska (4)