Strona Główna > Aktualności > EBLK: Pewna wygrana bydgoszczanek z GTK Arką Gdynia

EBLK: Pewna wygrana bydgoszczanek z GTK Arką Gdynia

Świetnie na początku sezonu radzą sobie koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz. W swoim kolejnym meczu bez żadnego problemu pokonały we własnej hali 80:61 GTK Arkę Gdynia i mając już cztery wygrane na swoim koncie (4-1) zajmują pozycję wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet. Bydgoszczanki przeważały całe spotkanie, dopiero w samej końcówce pozwalając dojść rywalkom do głosu. Dla młodego zespołu GTK to już szóstka porażka z rzędu w ekstraklasie.

Pierwsze akcje meczu należały do bydgoszczanek, które wykorzystywały straty i niecelne rzuty rywalek i zamieniały je na punkty. Po dwóch udanych rzutach z dwutaktu Michałek KS Basket prowadził 8:0. Pierwsze punkty dla zespołu gości zdobyła Niemojewska. Trzy punkty dołożyła też Makurat, ale to rywalki cały czas prowadziły 10:5. Gdy te znowu punktowały, GTK Arka Gdynia próbował za każdym razem odpowiedzieć skutecznymi akcjami. Cały czas jednak to miejscowe były skuteczniejsze (także w obronie) i budowały przewagę. To zbiórki w defensywie pozwalały bydgoszczankom wyprowadzać skuteczne kontry. Po kolejnych akcjach Mcbride i Ervin było już 24:12. Borkowska po stronie gdynianek zapunktowała jeszcze za dwa i na tym zakończyła się kwarta premierowa.

Otwarcie kolejnej części spotkania należało bezwzględnie do Międzik, jej dwie „trójki” oraz rzuty osobiste dały drużynie z Bydgoszczy prowadzenie 32:14. Podwyższyła je od razu też Mcbride, punktując zza linii 6,75 m.  Gdynianki miały spore problemy w obronie, z którą rywalki radziły sobie bez większych problemów. Te po rzucie Szajtauer prowadziły już 41:18. W kolejnych minutach ożywiły się przyjezdne, w ich szeregach dobrze spisywała się Makurat. Po jej „trójce” dystans stopniał do stanu 43:27. Mimo że ekipa gości nie odpuszczała do końca, ta kwarta również padła łupem bydgoszczanek i to one bardzo pewnie prowadziły w meczu.

Trochę błędów, nieskutecznych prób i niewiele punktów – tak wyglądał początek kolejnej części meczu. Okresy mało skutecznej gry były tylko przeplatane celnymi rzutami obu drużyn. Dopiero w drugiej połowie kwarty drużyny zaczęły grać skuteczniej, a cały czas na wyraźnym prowadzeniu utrzymywały się koszykarki z Bydgoszczy (57:38). Rywalki odpowiadały rzadko i w samej końcówce dystans znowu się zwiększył (66:41).

Wysokie prowadzenie uśpiło trochę ekipę gospodarzy, a rywalki zaczęły powoli odrabiać straty. Po rzucie za trzy punkty Żytkowskiej było 66:46. Chwilę później dwukrotnie w ten sam sposób odpowiedziała im jednak zasada i KS Basket znowu prowadził bardzo wyraźnie 72:46. Miejscowe uspokoiły wtedy mocno grę, nie były już tak aktywne w ofensywie i oddały inicjatywę przeciwniczkom. Te jednak nie wykorzystywały swoich okazji, co utrzymywało różnicę punktową.  Całe starcie zamknął niecelny rzut za trzy Stankiewicz, co było też poniekąd podsumowaniem czwartej kwarty spotkania.

Basket 25 Bydgoszcz – GTK Arka Gdynia 80:61
(24:14, 22:17, 20:10, 14:20)

Basket 25: Stankiewicz (14), Sobiech (2), Szajtauer (8), Michałek (7), Evans (2) oraz Jeffery (11), Świątkowska, Faleńczyk (6), Międzik (11), Mcbride (9), Zasada (6) i Ervin (4)
GTK Arka: Niemojewska (7), Borkowska (7), Szulc (12), Żytkowska (5), Marcinkowska (2) oraz Bazan (2), Kalenik (2), Makurat (10), Rudzka (12) i Teler (2)