Strona Główna > Aktualności > EBLK: Ósma porażka z rzędu GTK Gdynia, tym razem z Polonią w Warszawie

EBLK: Ósma porażka z rzędu GTK Gdynia, tym razem z Polonią w Warszawie

Zespół GTK Gdynia drugi sezon z rzędu udowadnia już, że ekstraklasa to dla niego zbyt wysokie progi. Tym razem podopieczne trenerki Jeleny Skerović przegrały z beniaminkiem w stolicy i mają już osiem porażek na koncie. Dla Polonii była to czwarta wygrana w tym sezonie. Zespół trenera Macieja Gordona spisuje się od początku całkiem dobrze i śmiało myśli o grze w play-off.

GTK Gdynia do przerwy trafiło do kosza 8 z 20 rzutów za dwa (40 proc. skuteczności) i 4 z 9 za trzy (44 proc. skuteczności). Rywalki podopiecznych Jeleny Skerović miały zbliżone liczby w tych statystykach. Co prawda trafiły 11 z 21 prób spod kosza (52 proc.), ale z dystansu były mniej skuteczne (1 na 7 – 14 proc.). Skoro z gry więcej punktów uzbierał zespół znad morza (28:25), to dlaczego po dwóch kwartach prowadziła ekipa miejscowa aż 43:31? Warszawianki wykonywały znacznie więcej rzutów wolnych i rzadko się myliły. To główny powód porażki ósmej już porażki gdynianek w sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

W drugiej połowie Polonia powiększała zaliczkę z pierwszej. Trzecia kwarta ostatecznie została minimalnie wygrana przez GTK. Czwarta była dla koszykarek znad morza ogromnym wyzwaniem, bo musiały odrobić aż 10-punktową stratę. Tak się jednak nie stało. Najwięcej punktów dla gdynianek zdobyła Aleksandra Parzeńska, której skuteczność była na dobrym poziomie. W dodatku trafiała z każdej pozycji. 24-latka rządziła też pod koszem, gdyż zanotowała 10zbiórek. Konkurować z nią mogła tylko Teja Gorsić z Polonii. Julia Niemojewska z kolei asystowała 12 razy.

GTK walczyło do ostatniej syreny. Na trzy minuty przed końcem zespół z Trójmiasta zbliżył się to stołecznych na odległość 7 punktów. Gdynianek na więcej już nie było stać i wygrana została w Warszawie (77:65). Resztki nadziei Polonia odebrała w 39. minucie, kiedy z dystansu trafiły Goodwin i Preihs. Dwucyfrowe wyniki – oprócz Parzeńskiej – dorzuciły: Alicja Żytkowska oraz Anna Wińkowska (po 15).

Polonia Warszawa – GTK Gdynia 77:65
(23:15, 20:16, 13:15, 21:19)

Polonia: Mistygacz, Gorsic (4), Knight (17), Preihs (8), Goodwin (21) oraz Janczak, Pawłowska, Pyka, Bucyk, Siemienias (5), Sosnowska (12) i Leszczyńska (10)
GTK: Niemojewska (3), Ossowska (1), Parzeńska (16), Szulc (3), Żytkowska (15) oraz Bazan (2), Wińkowska (15), Dudek, Kobylińska (8) i Marcinkowska (2)