Strona Główna > Aktualności > EBLK: Nieudana pogoń poznanianek, czwarta wygrana Politechniki

EBLK: Nieudana pogoń poznanianek, czwarta wygrana Politechniki

W zaległym spotkaniu 4. kolejki Energ Basket Ligi Kobiet koszykarki Politechniki pokonały różnicą czterech punktów AZS Poznań. Po 20 minutach gry gdańszczanki miały 6 punktów przewagi, ale po świetnej trzeciej kwarcie powiększyły ją o kolejnych osiem. Pogoń poznanianek w czwartej kwarcie nie przyniosła skutku. Politechnika wygrała 87:83, zapisując na swoim koncie czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Z wyjątkiem pierwszych minut, w których przyjezdne prowadziły do wyniku 6:4 po akcjach Liliany Banaszak i Gmrice Davis, mecz toczył się z przewagą gdańszczanek. W 8. minucie, głównie po rzutach Ruth Hamblin, Jowity Ossowskiej i Jazmine Davis, gospodynie odskoczyły na 19:9. W 12. minucie Enea zbliżyła się na 25:26, a po chwili przegrywała jeszcze tylko 28:30. Ale riposta była natychmiastowa – 8 punktów z rzędu, a Davis i Hamblin wsparła w tym okresie punkami Martyna Koc.

W połowie trzeciej kwarty, po ośmiu punktach z rzędu Kataryny Rymarenko Politechnika odskoczyła na 59:43. Ukrainka w tej kwarcie trafiła trzy trójki, a wynik po pół godzinie gry, również rzutem zza trzy, ustaliła Scekić. W ostatniej części meczu przyjezdne ruszyły do odrabiania strat. W 35. minucie po rzutach wolnych Karoliny Stefańczyk Enea zbliżyła się na 73:76. W odpowiedzi „trójkami” trafiły: Scekić i Koc.

Za wygraną nie dawała jeszcze Jovana Popović, korzystając ze słabej defensywy w ostatniej kwarcie gdańszczanek. Na 105 sekund przed końcem sprowadziła wynik do 81:84. Natomiast minutę później po wolnych G.Davis zrobiło się 83:84. Ale Poliechnika miała swoją Davis. Jazmine popisała się akcją 2+1, trafiając mimo faulu Darii Marciniak.

Politechnika Gdańska – Enea AZS Poznań 87:83
(22:18, 21:19, 24:16, 20:30)

Politechnika: Ossowska (7), Rymarenko (11), Pyka (4), Davis J. (19), Hamblin (14) oraz Šćekić (8), Strzelczyk (6), Gwizdała i Koc (18)
AZS: Davis G. (20), Adamowicz (5), Banaszak (3), Brown (18), Popović (21) oraz Marciniak (6), Nowicka (6), Stefańczyk (4) i Parzeńska