Strona Główna > Aktualności > EBLK: Niespodzianka w Bydgoszczy, poznanianki pokonały Basket 25

EBLK: Niespodzianka w Bydgoszczy, poznanianki pokonały Basket 25

Do sporej niespodzianki doszło w Bydgoszczy, gdzie w piątek miejscowy zespół Basketu 25 podejmował niżej notowany AZS Poznań. Po pierwszej kwarcie dość niepodziewanie to przyjezdne prowadziły różnicą 7 punktów, ale do przerwy bydgoszczanki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, a po końcowej syrenie ręce do góry w geście triumfu mogły wznieść poznanianki, które pokonały gospodynie 62:57.

Bez kontuzjowanej Janeesy Jeffery bydgoszczanki miały ogromne problemy ze skutecznością. Z pierwszych 20 rzutów z gry trafiły zaledwie cztery i to poznanianki prowadziły w pewnym momencie 10 punktami. W 2. kwarcie gospodynie odzyskały wigor, znajdując strzelca w osobie Shante Evans (15 pkt i 5 zbiórek do przerwy). W połączeniu z solidną defensywą to pozwoliło odrobić straty i wyjść na prowadzenie w 17. minucie.

Bydgoszczanki nie potrafiły się jednak oderwać od rywalek, a akademiczki ostatnia kwartę rozpoczęły od serii 8:2 i ponownego prowadzenia 42:47. Poznanianki radziły sobie już lepiej z Evansa, a wielu więcej opcji w ataku nie było (m.in. Burdick 2/12 z gry). Na minutę przed końcem było już 52:60. Basket 25 jeszcze po akcjach Evans zbliżył się na 57:60, ale wtedy dwa kluczowe wolne trafiła Brown i na dogonienie Enei AZS zabrakło już czasu.

Kluczowe dla losów meczu okazały się pierwsze minuty ostatniej kwarty. Wtedy to świetną zmianę dała Marta Nowicka. Jej asysty przebudziły Darię Marciniak i w efekcie przewaga przyjezdnych urosła do ośmiu „oczek”. Potem bydgoszczanki zbliżyły się jeszcze do akademiczek, ale w trudnych momentach zbawienne okazały się akcje najskuteczniejszej w poznańskim zespole Amerykanki Tiffany Brown. To jej trójka i jej rzuty wolne w końcówce przesądziły o niespodziewanym, ale jak najbardziej zasłużonym zwycięstwie Enei AZS.

Basket 25 Bydgoszcz – Enea AZS Poznań 57:62
(10:17, 18:9, 12:13, 17:23)

Basket: Międzik (6), Burdick (4), McBride (5), Michałek (9), Evans (26) oraz Stankiewicz (7), Faleńczyk, Sobiech W. i Zasada
AZS: Davis (9), Adamowicz (3), Banaszak (2), Brown (20), Popović (11) oraz Rogozińska, Marciniak (11), Nowicka (4) i Parzeńska (2)