Strona Główna > Aktualności > EBLK: Mistrzynie Polski rozgromiły Basket 25 i zakończyły rundę zasadniczą bez porażki

Koszykarki VBW Arki Gdynia nie miały litości dla bydgoszczanek w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Mistrzynie Polski już po pierwszej połowie meczu prowadził różnicą 48 punktów, ale wciąż było im mało. Bydgoszczanki mogły się tylko bezradnie przyglądać świetnej grze gdynianek. Ostatecznie Arka rozgromiła zespół z Bydgoszczy 122:54 i zakończyła rundę zasadniczą z kompletem wygranych spotkań.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet, pewna pierwszego miejsca, VBW Arka Gdynia podejmowała Basket Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się w hali GCS, gdyż równolegle w Gdynia Arena swoje spotkanie rozgrywali koszykarze Asseco Arki.

Mimo, że w sobotę podopieczne Gundarsa Vetry będą grały w półfinale Suzuki Pucharu Polski, szkoleniowiec żółto-niebieskich posłał na parkiet swoje podstawowe zawodniczki. Te spotkanie rozpoczęły iście piorunująco. Barbora Balintova wraz z Alice Kunek w nieco ponad trzy minuty rzuciły łącznie 14 punktów, a Arka prowadziła różnicą 11 „oczek”. Gdynianki zasypały swoje rywalki celnymi „trójkami” i po pierwszej kwarcie prowadziły już 35:11! Dominacja miejscowych trwała dalej i już w 15. minucie żółto-niebieskie przekroczyły barierę 50 punktów. Bydgoszczanki były całkowicie bezradne na tak grające gospodynie. Świetnie spisywały się także rezerwowe VBW Arki.

Po 20 minutach można już było mówić o prawdziwym pogromie, bo na tablicy świetlnej widniał wynik 69:21. Warto zaznaczyć, że mistrzynie Polski w pierwszej połowie aż 11 razy trafiły zza łuku, a ich skuteczność w tych próbach wynosiła aż 68 proc.

Po przerwie na parkiet powróciły zawodniczki z pierwszej piątki i kontynuowały dzieło zniszczenia. Kolejne trójki dołożyły Artemis Spanou, Marissa Kastanek oraz Kunek, a przewaga Arki rosła z każdą kolejną minutą. Każda z zawodniczek miejscowych miała na swoim koncie zdobycz punktową po trzeciej kwarcie, a Arce brakowało tylko „oczka”, by przekroczyć trzycyfrową barierę (99:33). Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana w środowym spotkaniu. Minimalnie wygrały ją jednak koszykarki Arki (23:21) i przypieczętowały najwyższą wygraną w obecnych rozgrywkach, ostatecznie gromiąc Basket Bydgoszcz 122:54.

VBW Arka Gdynia – Basket 25 Bydgoszcz 122:54
(35:11, 34:10, 30:12, 23:21)

VBW Arka: Kunek (22), Spanou (11), Miśkiniene (13), Kastanek (9), Balintova (16) oraz Slamova (4), Podgórna (13), Morawiec (13), Rembiszewska (11) i Greinacher (10)
Basket: Stankiewicz (21), Międzik, Burdick (2), Michałek (2), Boonstra (10) oraz Świątkowska, Faleńczyk (6), Sobiech R., Sobiech W. (9) i Zasada (4)