Strona Główna > Aktualności > EBLK: Mistrzynie Polski bezlitosne w Gdyni dla gorzowianek

EBLK: Mistrzynie Polski bezlitosne w Gdyni dla gorzowianek

VBW Arka Gdynia wygrała z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 70:40 w 1. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Gundarsa Vetry po zaciętym początku odskoczyły rywalkom i odniosły pewne zwycięstwo.

Mistrzynie Polski po porażce w Superpucharze Polski inaugurowały ligowe rozgrywki domowym starciem z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski. Cel był jeden, poprawa humorów po przegranej w Poznaniu i zwycięstwo przed własną publicznością.

Wynik otworzyła Marissa Kastanek, która dwukrotnie wjechała pod kosz, zdobywając 4 punkty. Potem oba zespoły przez dłuższy czas miały problemy ze skutecznością, bo po sześciu rozegranych minutach było zaledwie 6:6. Wtedy dwie „trójki” rzuciła Klara Lundquist, ale gorzowianki wcale nie zamierzały odpuszczać i pierwszą kwartę z najmniejszym możliwym prowadzeniem kończyły podopieczne Gundarsa Vetry (14:13).

Cios za cios, punkt za punkt – tak można określić pierwsze 15 minut spotkania. Potem to żółto-niebieskie przejęły inicjatywę i wysforowały się na bezpieczne prowadzenie. Duża w tym zasługa celnych rzutów zza łuku: Romane Bernies, Alice Kunek oraz Magdaleny Szymkiewicz. Zaliczka wypracowana przed przerwą przez koszykarki Arki wynosiła 11 punktów.

Dobra defensywa gospodyń, słaba skuteczność przyjezdnych i błędy przez nie popełniane spowodowały, że systematycznie rosła przewaga mistrzyń Polski. Dobrze spisywały się: Lundquist, Kunek oraz Kamila Borkowska i przed ostatnią kwartą Arka miała już 22 punkty zaliczki. Losy spotkania wydawały się zatem rozstrzygnięte.

Oba zespoły jakby zdawały sobie z tego sprawę i tempo meczu znacznie siadło. Sporo było niedokładności i błędów. Celnych rzutów również było, jak na lekarstwo. Ostatecznie mistrzynie Polski jeszcze bardziej zwiększyły przewagę, która po końcowej syrenie wyniosła 30 punktów (70:40).

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:40
(14:13, 21:11, 20:9, 15:7)

VBW Arka: Kunek (12), Lundquist (10), Gustafson (10), Borkowska (6), Kastanek (4) oraz Bertsch (9), Begić (8) Bernies (7), Szymkiewicz (4), Dobrowolska, Podgórna i Rudzka
Enea: Hristova (11), Hurt (10), Matkowska (4), Owczarzak (2), Tichonienko (2) oraz Duchnowska (4), Dźwigalska (2), Michniewicz (2), Śmiałek (2) i Kozłowska (1)