Strona Główna > Aktualności > EBLK: W meczu niepokonanych VBW Arka dużo lepsza od CCC

EBLK: W meczu niepokonanych VBW Arka dużo lepsza od CCC

W zaległym meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet doszło w Gdyni do spotkania dwóch niepokonanych do tej pory zespołów. Zespół z Polkowic do przerwy dzielnie stawiał czoła mistrzyniom Polski, schodząc do szatni z zaledwie czteropunktową stratą. W trzeciej kwarcie Arka odskoczyła jednak rywalkom na 16 punktów, spokojnie wygrywając to spotkanie. Podopieczne trenera Gundarsa Vetry rzuciły 100 punktów i samodzielnie zasiadły na fotelu lidera.

Po tym, gdy w dwóch ostatnich meczach Basket Bydgoszcz i Pszczółka Lublin zdołały napsuć krwi koszykarkom VBW Arki Gdynia, można było zastanawiać się, czy CCC Polkowice nie pokusi się o przerwanie ich zwycięskiej passy. Jedyne dwie drużyny, które w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet nie zaznały goryczy porażki, spotkały się w środę w Gdynia Arenie.

Gospodynie zaczęły z przytupem, bo od prowadzenia 7:0 po celnej trójce Marissy Kastanek. Było już 10:2 zanim CCC pokusiło się o pierwszy celny rzut z gry i to dopiero po tym jak o przerwę poprosił trener Karol Kowalewski. Jego podopieczne w końcu zaczęły dotrzymywać kroku gospodyniom, ale na niespełna 2 minuty przed końcem premierowej kwarty, przegrywały 15:24 po trafieniu zza łuku Laury Miskiniene.

Na początku drugiej partii przewagę Arki do zaledwie 3 pkt zmniejszyła Weronika Gajda, a druga trójka Alice Kunek tylko na chwilę pozwoliła gdyniankom opanować sytuację. Po dwóch rzutach wolnych i trafieniu zza łuku Keishy Hampton, CCC zbliżyło się na 26:27, a chwilę później objęło prowadzenie za sprawą Kamile Nacickaite. Kluczowa przed przerwą okazała się seria 8:0 i dwie celne trójki Kastanek, po których Arka prowadziła 39:31. Zresztą rzuty zza łuku były w tym momencie domeną gdynianek. Do przerwy trafiły 9 na 15 prób przy skuteczności 3/10 zespołu z Polkowic.

Na przerwę podopieczne trenera Gundarsa Vetry zeszły przy prowadzeniu 44:40. Po powrocie z szatni, gdynianki zasypały rywala rzutami za 3 pkt. W zaledwie 2,5 minuty dwie trafiła Kunek a po jednej Kastanek i Barbora Balintova i Arka uzyskała run 14:2. W całej trzeciej kwarcie gdynianki rzuciły aż 7 celnych trójek i w pewnym momencie odjechały CCC na 17 pkt. W ostatniej partii polkowiczanki postraszyły serią 7:0 i świetną dyspozycją Aaryn Ellenberg-Wiley, ale gospodynie szybko wyprostowały sytuację postawiły kropkę nad „i”.

Double-double zaliczyły Miskiniene i Balintova, zaś Arka została jedynym niepokonanym zespołem w Energa Basket Lidze Kobiet. Gdynianki rzuciły przy tym 19 celnych rzutów za 3 pkt na 27 prób. Zabrakło im jednego trafienia, aby wyrównać rekord sezonu, czyli 20 trójek, które w meczu z GTK Gdynia zdobyła DGT AZS Politechnika Gdańska.

VBW Arka Gdynia – CCC Polkowice 100:85
(24:19, 20:21, 32:20, 24:25)

VBW Arka: Kunek (20), Spanou (4), Miśkiniene (27), Kastanek (20), Balintova (10) oraz Slamova (9), Greinacher (10), Szymkiewicz, Podgórna i Rembiszewska
CCC: Ellenberg-Wiley (27), Gajda (8), Gertchen (10), Hampton (24), Telenga (7) oraz Nacickaite (9) i Siemienias