Strona Główna > Aktualności > EBLK: W meczu beniaminków dużo lepsze Zagłębie

EBLK: W meczu beniaminków dużo lepsze Zagłębie

W 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet doszło w Sosnowcu do pojedynku dwóch beniaminków. Już pierwsza kwarta pokazała, że lepiej prezentuje się zespół Zagłębia, który prowadził sześcioma punktami, jednak druga, wyrównana część meczu, dawała nadzieje gdyniankom. Po przerwie przewaga sosnowiczanek była jednak ogromna. Ostatecznie Zagłębie pokonało GTK Arkę 99:62 i z bilansem 4-4 umocniło swoją pozycję w środku tabeli.

To było trzecie kolejne zwycięstwo koszykarek z Sosnowca. Tym razem ekipa Zagłębia pokonała we własnej hali GTK Gdynia 99:62. O losach meczu przesądziła trzecia kwarta wygrana przez miejscowe różnicą 11 punktów.

Gdynianki wysoko postawiły poprzeczkę Zagłębiu, które było faworytem spotkania. Pierwszą kwartę Zagłębie wygrało jedynie różnicą sześciu punktów, a w drugiej górą nieoczekiwanie były gdynianki, które wygrały ten fragment meczu jednym „oczkiem” i do przerwy sosnowiczanki prowadziły zaledwie pięcioma punktami.

Dziewięć punktów z rzędu w pierwszych minutach trzeciej kwarty przesądziło sprawę. Celne rzuty Sydney Wallace i Jassicy January sprawiły, że Zagłębie odskoczyło rywalkom na bezpieczną przewagę, którą z minuty na minutę powiększało. W czwartej kwarcie przyjezdne odpadły z sił, a Zagłębie skwapliwie wykorzystało niemoc rywalek wygrywając ostatnią odsłonę różnicą 21 punktów.

Najskuteczniejsza w ekipie Adama Kubaszczyka była tym razem Wallace, która zdobyła 21 punktów, ale z dobrej strony pokazały się wszystkie zagraniczne koszykarki. O sporym pechu może mówić Tori Jarosz, która na początku sezonu doznała urazu mięśniowego i musiała pauzować. Wróciła do gry przed dwoma tygodniami w starciu z Energą Toruń, a w minioną środę w meczu z Politechniką Gdańską doznała urazu nosa. Pierwotnie podejrzewano złamanie, ale skończyło się na silnym stłuczeniu i niebawem Amerykanka powinna wrócić do gry.

CTL Zagłębie Sosnowiec – GTK Arka Gdynia 99:62
(25:19, 17:18, 26:15, 31:10)

Zagłębie: Toure (18), January (16), Jasnowska (7), Vucković (16), Wallace (21) oraz Rutkowska (2), Wojtala (2), Stasiuk (14) i Jasiulewicz (3)
GTK Arka: Niemojewska (4), Kalenik (5), Rudzka (11), Żytkowska (8), Marcinkowska (17) oraz Bazan (2), Borkowska (6), Makurat (6), Teler i Szmyrka (3)