Strona Główna > Aktualności > EBLK: Lublinianki powoli się budzą, Zagłębie bez szans

EBLK: Lublinianki powoli się budzą, Zagłębie bez szans

Koszykarki Pszczółki AZS-UMCS Lublin pokonały Zagłębie Sosnowiec 86:68 i była to ich druga wygrana w tym sezonie. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka już w pierwszej kwarcie odskoczył rywalkom na 21 punktów i potem tę przewagę jeszcze powiększyły, pozwalając dojść do głosu beniaminkowi dopiero w końcówce. Sosnowiczanki z bilansem (1-3) spadły na ostatnie miejsce w tabeli, ale biorąc pod uwagę procent wygranych meczów powinny być przed Energą Toruń i GTK Arką.

Od początku w meczu w hali MOSiR lepiej prezentowały się miejscowe, które dość szybko odskoczyły rywalkom punktowo. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka stale powiększały przewagę i bezlitośnie wykorzystywały wszystkie błędy beniaminka z województwa śląskiego. Po 10 minutach rywalizacji gospodynie miały aż 21 punktów przewagi, co przypieczętował celny rzut z dystansu równo z syreną kończącą pierwszą kwartę.

Na dużą przerwę lublinianki schodziły zaś z dorobkiem 25 oczek więcej od ekipy gości. Najskuteczniejszymi zawodniczkami Pszczółki przed zmianą stron był duet Ilaria Milazzo – Martina Fassina. Włoskie koszykarki zdobyły odpowiednio 12 i 11 pkt.

Wysokie prowadzenie nie wprowadziło w szeregi zespołu akademiczek niepotrzebnego rozluźnienia w drugiej połowie. Drużyna z Lublina nadal konsekwentnie realizowała swoją taktykę i utrzymywała odpowiedni rytm gry. Dzięki temu do ostatniej odsłony przystępowała, prowadząc 77:50. Kończąca mecz kwarta również przebiegła po myśli gospodyń, które ostatecznie triumfowały 86:68. Biało-zielone nie mają dużo czasu na radość po tym zwycięstwie, ponieważ już w najbliższą środę wystąpią w kolejnym spotkaniu w Gorzowie Wielkopolskim.

Pszczółka AZS-UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68
(34:13, 19:15, 24:22, 9:18)

AZS UMCS: O’neill (14), Sklepowicz (2), Pavel (3), Fassina (15), Bertsch (13) oraz Milazzo (14), Niedźwiedzka (5), Poboży (8), Kośla (10) i Trzeciak (2)
Zagłębie: January (21), Jasnowska (5), Czyżewska (8), Vucković (2), Wallace (12) oraz Rutkowska (2), Wojtala (5), Stasiuk (11), Zuziak i Jasiulewicz (2)