Strona Główna > Aktualności > EBLK: Lublinianki po raz drugi pokonały Politechnikę Gdańską

EBLK: Lublinianki po raz drugi pokonały Politechnikę Gdańską

Nie udał się koszykarkom Politechniki Gdańskiej rewanż za porażkę w I rundzie w Lublinie. We własnej hali podopieczne trenera Wojciecha Szawarskie wprawdzie nieźle zaczęły, bo po pierwszej kwarcie miały 3 punkty przewagi, jednak jeszcze przed przerwą to lublinianki miały pięć punktów na plusie. Ostatecznie Pszczółka AZS-UMCS wygrała w Gdańsku 77:70 i zapisała na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Po otwarciu wyniku przez Ruth Hamblin, koszykarki PG szybko oddały inicjatywę gospodyniom, które w nieco ponad minutę wyszły na prowadzenie 8:2. Kanadyjka zdobyła także 5 kolejnych oczek dla swojego zespołu, po czym ciężar gry przejęła Jazmine Davis. W sumie Amerykanka zdobyła 9 punktów w pierwszej kwarcie i to po jej trafieniach podopieczne Wojciecha Szawarskiego prowadziły 21:18.

Premierowe punkty w drugiej partii rzuciła Klaudia Niedźwiedzka, czyli zawodniczka, która w przeszłości występowała w Politechnice Gdańskiej. Jej koleżanki dążyły do odzyskania korzystnego wyniku, ale sztuki tej dokonały dopiero w 15. minucie po „trójce” Martiny Fasinny (30:27). Przyjezdne przed przerwą stać było tylko raz na wyrównanie (36:36), ale ostatnie słowa w tej kwarcie należały do Morgan Bertsch i Jennifer O’neill.

Gospodynie z mocnym akcentem weszły po zmianie stron, gdyż po niespełna 2 minutach dobiły po raz pierwszy do dwucyfrowej przewagi. Rywalki zareagowały w porę i dobrze radziły sobie w ataku. Szkopuł w tym, że niemal na każde ich trafienie, Pszczółka odpowiadała tym samym. Przed decydującą partią udało się jednak zminimalizować różnicę z 12 do 6 „oczek”.

Niemoc strzelecka udzielała się także w ostatniej kwarcie. Co prawda, jej przebieg był wyrównany, ale to gospodynie miały korzystniejszy rezultat i mogły kontrolować grę. Na 1,5 minuty przed końcem strata wynosiła jeszcze 10 punktów, ale dzięki Davis i Jowicie Ossowskiej, ostatecznie zatrzymała się na 7.

To kolejny mecz, w którym podopieczne trenera Szawarskiego nie wykorzystały potencjału rzutowego. Skuteczność z gry wyniosła tylko 35 proc. (25 z 71), natomiast rywalek – 49 proc. (31 z 63). Akademiczki były jednak lepsze pod koszem. Zebrały o 8 piłek więcej, ale nie przełożyło się to na końcowy rezultat.

Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 70:77
(21:18, 15:23, 19:20, 15:16)

Politechnika: Rymarenko (2), Pyka (10), Bujniak (5), Davis (20), Hamblin (14) oraz Ossowska (10), Śćekić (8) i Strzelczyk (1)
AZS UMCS: O’Neill (15), Milazzo (14), Pavel (6), Fassina (16), Bertsch (13) oraz Sklepowicz (3), Niedźwiedzka (6), Poboży (4) i Kośla