Strona Główna > Aktualności > EBLK: Koszykarki Arki gromią Energę w Toruniu

EBLK: Koszykarki Arki gromią Energę w Toruniu

Niepokonane koszykarki VBW Arki Gdynia nie zamierzają się zatrzymywać i nie ma litości dla ligowych przeciwników. W 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet rozbiły w Toruniu Energę, zapewniając sobie piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Gdynianki wygrały to spotkanie różnicą 54 punktów, gromiąc słabo spisujące się w tym sezonie torunianki. Zespół Energi przegrał już piąty mecz z rzędu i nie widać w jego grze szans na poprawę sytuacji.

Gdynianki szybko wyszły na prowadzenie i zbudowały serię 8:0. Gospodynie nie potrafiły zatrzymać koszykarek dowodzonych przez Gundarsa Vetrę i po niespełna połowie pierwszej kwarty Arka prowadziła już różnicą 15 punktów. Przewaga była na tyle bezpieczna, że trener żółto-niebieskich zaczął już rotować składem. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:29 i Arka była na autostradzie do piątego zwycięstwa.

Druga kwarta z obu stron była nieco chaotyczna i szarpana, sporo było niecelnych rzutów, drużyny popełniały sporo błędów, ale to przyjezdne konsekwentnie budowały przewagę, która do przerwy wynosiła 25 punktów. Na początku trzeciej partii Laura Miskiniene mogła już pochwalić się zdobyciem piątego z rzędu double-double. Litwinka potrzebowała do tego niespełna 13 minut spędzonych na parkiecie.

Gdynianki nie zamierzały spuszczać z tonu i konsekwentnie wykorzystywały fakt, że zespół z grodu Kopernika wystąpił w zaledwie ośmioosobowym składzie. Punkty dla przyjezdnych zdobywały jednak głównie koszykarki pierwszej piątki, z rezerwowych natomiast najlepiej radziła sobie Sonja Greinacher.

Na tablicy świetlnej pozostawało jeszcze 10 minut do rozegrania, a w Toruniu już mieliśmy do czynienia z pogromem. Arka prowadziła 86:33 i zanosiło się na najwyższe zwycięstwo w sezonie. Trener Vetra dał jednak zagrać tę kwartę rezerwowym, a te przez długi czas miały problem z przekroczeniem granicy stu punktów. Ostatecznie gdynianki zdobyły 106 „oczek”, co było najwyższym wynikiem w obecnym sezonie.

Energa Toruń – VBW Arka Gdynia 52:106
(12:29, 16:24, 8:33, 16:20)

Energa: Fitzgerald (23), Podkańska (!2), Grzenkowicz (5), Pszczolarska (9), Ciemińska (3) oraz Brzezińska i Wiewiórska
VBW Arka: Kunek (15), Spanou (12), Miśkiniene (17), Kastanek (12), Balintova (2) oraz Slamova (13), Szymkiewicz (5), Podgórna (2), Morawiec (6), Rembiszewska (9) i Greinacher (13)