Strona Główna > Aktualności > EBLK: Kolejny mecz bez historii, CCC Polkowice rozbiło GTK Arkę w Gdyni

EBLK: Kolejny mecz bez historii, CCC Polkowice rozbiło GTK Arkę w Gdyni

W meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice rozbiło na wyjeździe GTK Arkę Gdynia, zdobywając w tym spotkaniu ponad 100 punktów. Polkowiczanki wygrały z rywalkami różnicą 63 punktów – to kolejny mecz udowadniający, że w koszykarskiej ekstraklasie pań jest zdecydowanie za dużo zespołów i ligi nie stać, by w każdej drużynie grały zawodniczki o zbliżonych do tego poziomu rozgrywek umiejętnościach.

To był trudny wieczór dla młodych koszykarek gdyńskiego GTK. Zespół CCC Polkowice przyjechał nad morze jak po swoje. Podopieczne Karola Kowalewskiego najwyraźniej chciały dać jak najwięcej pograć zmienniczkom, bo mecz rozstrzygnęły już w pierwszej kwarcie.

Przyjezdne rozpoczęły od serii 6:0, a gdynianki pierwsze i jedyne w tej kwarcie punkty z gry zdobyły dopiero w 8. minucie, gdy przy stanie 3:19. Do kosza skierowała piłkę 16-letnia skrzydłowa Emily Kalenik, która w zeszłym sezonie razem z Agatą Makurat zdobyła mistrzostwo Polski U-16 dla BAT Kaszuby i reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w Skopje.

Niestety, po 10 minutach gry CCC prowadziło różnicą 25 pkt. Zespół z Polkowic w kolejnych częściach gry rotował składem, a i tak dominował w każdym aspekcie. Ostatecznie wśród przyjezdnych punktowały wszystkie koszykarki, a w ostatniej kwarcie udało się przekroczyć „setkę”. CCC wygrywając różnicą 63 pkt odniosło najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, wśród wszystkich drużyn. Polkowiczanki o punkt poprawiły swój wynik z meczu z Energą Toruń, który wygrały 92:30.

GTK Arka Gdynia – CCC Polkowice 39:102
(5:30, 12:26, 17:26, 5:20)

GTK Arka: Niemojewska (5), Borkowska (5), Szulc (2), Żytkowska (7), Marcinkowska (5) oraz Bazan (6), Homza, Kalenik (4), Makurat (3), Teler i Szmyrka (2)
CCC: Drop (8), Ellenberg-Wiley (8), Stanković (9), Hampton (15), Glomazic (17) oraz Siemienias (7), Gajda (14), Gertchen (9), Grabska (2), Tomaszewicz (2) i Telenga (11)