Strona Główna > Aktualności > EBLK: Kolejne zwycięstwo bydgoszczanek, AZS Poznań bez szans

EBLK: Kolejne zwycięstwo bydgoszczanek, AZS Poznań bez szans

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosły koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz. Tym razem bydgoszczanki pokonały w Poznaniu miejscowy zespół AZS-u, świetnie rozpoczynając to spotkanie i prowadząc po pierwszej kwarcie 15:9. Do przerwy poznanianki traciły już 12 punktów do rywalek, które rozstrzygnęły losy meczu w trzeciej kwarcie, wysoko wygranej 16:6. AZS Poznań po pięciu spotkaniach ma obecnie bilans 2-3.

Zaskakująco wysokie zwycięstwo odniósł w Poznaniu KS25 Basket Bydgoszcz. Przed meczem można było się spodziewać w miarę wyrównanego spotkania, gdyż oba zespoły dysponują bardzo podobnym składem personalnym. Tym bardziej po weekendowym spotkaniu akademiczek, kiedy były bardzo blisko zwycięstwa z CCC Polkowice. Było to jednak najsłabsze spotkanie Enea AZS w tym sezonie.

Poznanianki rozpoczęły spotkanie bardzo źle. Przez 5 minut nie potrafiły zdobyć punktu z gry, a w całej pierwszej kwarcie na koncie akademiczek było zaledwie 6 punktów. Bydgoszczanki wyszły bardzo skoncentrowane z założeniem krycia na „plastra” Tiffany Brown. Szybko zdobyły wysoką przewagę, której nie odpuszczały. W drugiej kwarcie po 3 celnych trójkach pod rząd – jednej Julii Adamowicz i dwóch Marty Nowickiej wydawało się, że akademiczki w końcu się przełamią i chwycą wiatr w żagle. Doszły przyjezdne na 7 punktów (24:31), jednak jak się okazało na więcej zespół KS Basket nie pozwolił gospodyniom, zwiększając przewagę na koniec pierwszej połowy do 12 punktów (26:38).

Druga połowa to znowu słaby start akademiczek, które w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 6 punktów, tracąc 16. Ogromny brak skuteczności Enea AZS Poznań oraz wiele błędów w ataku i obronie skrzętnie wykorzystywały bydgoszczanki sukcesywnie zwiększając przewagę. Trener bydgoszczanek, Piotr Kulpeksza, przy bardzo dużej przewadze (35:60) pozwolił sobie na wprowadzenie na boisko zmienniczek – Edyty Faleńczyk i Wiktorii Sobiech. Nie zmieniło to jednak obrazu gry i ostatecznie poznanianki muszą pogodzić się z porażką w pierwszym meczu na swoim boisku w Poznaniu.

AZS Poznań – Basket 25 Bydgoszcz 55:73
(6:15, 20:23, 6:16, 23:19)

AZS: Davis (10), Marciniak (8), Adamowicz (8), Brown (11), Popović oraz Nowicka (8), Stefańczyk (2), Parzeńska (8), Piechowiak i Piasecka
Basket 25: Jeffery (19), Międzik (5), Szajtauer, Michałek (13), Evans (11) oraz Świątkowska, Stankiewicz (8), Faleńczyk, Sobiech R., Sobiech W. (4), Mcbride (5) i Ervin (8)