Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gorzowianki zgodnie z planem pokonały GTK Gdynia

EBLK: Gorzowianki zgodnie z planem pokonały GTK Gdynia

Koszykarki Enei Gorzów Wielkopolski nie pozwoliły najsłabszej drużynie Energa Basket Ligi Kobiet na sprawienie niespodzianki. Gorzowianki pokonały w Gdyni zespół GTK 75:63 i zainkasowały cenne dwa punkty. GTK wciąż jeszcze czeka na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W zespole przyjezdnych bilansem 23 punktów w tym meczu mogła pochwalić się Shatori Walker-Kimbrough.

W pierwszym meczu po dwutygodniowej pauzie koszykarki GTK Gdynia podejmowały PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Wynik szybko otworzyła Marta Marcinkowska, ale odpowiedziała Megan Gustafson. Przyjezdne popełniały jednak błędy w rozegraniu, co wykorzystały podopieczne Jeleny Skerović i odskoczyły z wynikiem na 10:3. Trener gorzowianek poprosił o przerwę, po której przewaga gdynianek stopniała do trzech punktów. Następnie trwała wymiana ciosów, a pierwszą kwartę wygrały miejscowe 20:16.

Dopiero w drugiej partii gdynianki trafiły zza łuku, a potrzebowały do tego 9 prób. Impas przełamała Karolina Stefańczyk, a chwilę później drugą dołożyła Maciejewska i trener Dariusz Maciejewski zmuszony był do wzięcia drugiej przerwy na żądanie przy wyniku 26:17.

Podopieczne trener Skerović kontynuowały jednak powiększanie przewagi, która po „trójce” Marcinkowskiej urosła do 15 punktów (39:24). Później jednak gdynianki zaczęły grać nieco chaotycznie, przez co gorzowianki nieco zniwelowały stratę i do przerwy GTK wygrywało 39:30.

Drugą połowę od serii 7:0 rozpoczęły przyjezdne. Wykorzystały one liczne błędy w rozegraniu GTK i zbliżyły się na zaledwie dwa „oczka”. Słaby okres gospodyń przełamała Marcinkowska zza łuku, ale po chwili to już gorzowianki były na prowadzeniu, które sukcesywnie powiększały, wykorzystując fakt, że gospodynie w tej kwarcie zdobyły zaledwie 7 punktów.

Na ostatnie 10 minut gdynianki wyszły przegrywając 46:55. Podopieczne Jeleny Skerović ambitnie próbowały odrobić stratę, ale wobec świetnej postawy Shatori Walker-Kimbrough tylko rosła przewaga gorzowianek. W końcówce nieco wynik poprawiła Magdalena Szymkiewicz i ostatecznie GTK przegrało 63:75.

GTK Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 63:75
(20:16, 19:14, 7:25, 17:20)

GTK: Niemojewska (4), Szulc (4), Rudzka (4), Żytkowska (6), Marcinkowska (19) oraz Bazan (4), Płotka, Stefańczyk (3), Grymek (8) i Szymkiewicz (11)
Enea: Green (19), Gustafson (17), Walker-Kimbrough (23), Hristova (10), Owczarzak (3) oraz Dźwigalska, Szott-Hejmej (2), Matkowska (1), Śmiałek i Kobylińska