Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gorzowianki wyrwały Politechnice zwycięstwo w ostatniej minucie

EBLK: Gorzowianki wyrwały Politechnice zwycięstwo w ostatniej minucie

Sporą dramaturgię miał mecz 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet w Gdańsku pomiędzy miejscową Politechnikąa zespołem Enei Gorzów Wielkopolski. Po pierwszej kwarcie niewielką przewagę miały przyjezdne, ale na przerwę to gdańszczanki schodziły prowadząc pięcioma punktami. Politechnika długo utrzymywała się na prowadzeniu, w końcu na 2,5 minuty przed końcem gorzowianki wyrównały, a w ostatniej minucie meczu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie zaczęło się dobrze układać dla podopiecznych Wojciecha Szawarskiego po otwarciu wyniku przez Jazmine Davis. Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale Politechnika Gdańska nie oddawała prowadzania do 8. minuty. Borislava Hristova doprowadziła do stanu 13:12, a następnie Agnieszka Kaczmarczyk i Cheridene Green jeszcze podwyższyły.

W drugiej części odpowiedzialność gry przejęła Maja Scekić, która po objęciu przewagi swojej drużyny poprawiła „trójką”. Rzut z dystansu wykorzystała także Martyna Koc, po rzucie której gospodynie prowadziły różnicą 8 punktów. Akademiczki na tym nie poprzestały, bo ich największa przewaga wynosiła nawet 12 „oczek”, ale ostatecznie zmalała do pięciu po 20 minutach gry.

Trzecią partię celnym rzutem zza łuku otworzyła Sylwia Bujniak. Gorzowianki dążyły do odwrócenia losów spotkania, ale nawet gdy doganiały rywalki na 2 punkty, to te znów odskakiwały. Nie zdołały nawet wykorzystać remisu przy stanie 48:48, bo błyskawicznie odpowiedziała Davis i Ruth Hamblin. „Trójka” Kateriny Rymaryenko pozwoliła zachować 5 „oczek” przewagi przed decydującą kwartą.

Gorzowianki ruszyły do ataku od początku czwartej partii, ale gospodynie utrzymywały się przy życiu. Na 5 minut przed końcem wygrywały nawet 8 punktami, ale przewaga została roztrwoniona 2 minuty później. Jowita Ossowska zdołała doprowadzić do remisu, ale w ostatniej minucie trafiła już tylko Daria Owczarzak.

Politechnika Gdańska – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 72:78
(15:17, 23:16, 18:18, 16:27)

Politechnika: Ossowska (9), Rymarenko (5), Bujniak (12), Davis (18), Hamblin (6) oraz Śćekić (5), Pyka (5), Strzelczyk (2) i Koc (10)
Enea: Gustafson (14), Kaczmarczyk (6), Walker-Kimbrough (8), Hristova (16), Owczarzak (15) oraz Dźwigalska (3), Green (15), Szott-Hejmej (1) i Matkowska