Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gorzowianki pokonały Zagłębie

EBLK: Gorzowianki pokonały Zagłębie

Jeszcze w czwartej kwarcie meczu PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wlkp. z CTL Zaglębiem Lubin zwycięstwo siedziało okrakiem na płocie, ale w końcówce ostatniej partii gorzowianki podkręciły tempo i odjechały rywalkom, zapewniając sobie zwycięstwo w tym meczu. Walker-Kimbrough rzuciła 29 punktów, a Cheridene Green uzbierała double-double.

Skuteczna gra Shatori Walker-Kimbrough (29 punktów) oraz dobra gra po obu stronach parkietu Cheridene Green (16 punktów i 15 zbiórek), dała bardzo ważną wygraną gospodyń po dwóch porażkach z rzędu. Zanim jednak drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego wygrała, to przez 35 minut musiała się dużo napracować.

Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (45:40), by jednak po kolejnych 10 minutach przewaga gospodyń stopniała do jednego „oczka” (68:67). O wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta, którą lepiej jednak rozpoczęły przyjezdne. Skuteczne akcje Sydney Wallace oraz Martyny Stasiuk, dały prowadzenie (74:72). W odpowiedzi trafiły koszykarki z Gorzowa Wlkp., jednak Zagłębie nie zamierzało odpuszczać. Wszystko to doprowadziło do remisu po 85 na trzy minuty i 46 sekund przed końcową syreną. Gdy wydawało się, że walka będzie do samego końca… to dwa celne rzuty zza linii 6,75 Walker-Kimbrough oraz kolejne punkty Gustafson dały wystarczającą do zwycięstwa przewagę.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – CTL Zagłębie Sosnowiec 100:89
(23:24, 22:16, 23:27, 32:22)

Enea: Gustafson (21), Kaczmarczyk (10), Walker-Kimbrough (29), Hristova (22), Owczarzak (1) oraz Dźwigalska (1), Green (16), Matkowska
Zagłębie: January (14), Jasnowska (14), Vucković (4), Wallace (22), Jarosz (16) oraz Wojtala (3), Stasiuk (13), Jasiulewicz,  Czyżewska (3)