Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gorzowianki pokonały w stolicy zespół Polonii

EBLK: Gorzowianki pokonały w stolicy zespół Polonii

Bułgarka Borisława Hristowa i Amerykanka Courtney Hurt, posiadająca również paszport Bośni i Hercegowiny, w tym sezonie mają stanowić o sile zespołu koszykarek z Gorzowa. Dzisiaj w stolicy nie było na nie mocnych. Christowa zdobyła 25 pkt, a Hurt – 23 pkt. Gorzowianki ograły Polonię na jej terenie 84:73.

W ostatni czwartek gorzowianki przegrały swój pierwszy mecz w fazie grupowej EuroCup w Lublinie 59:79. Zostały w tym mieście na dłużej, aby w niedzielę przenieść się do stolicy i tam zagrać w lidze z beniaminkiem. Żeńska koszykówka na poziomie ekstraklasy wracała dzisiaj do Warszawy po 21 latach przerwy. Polonia przegrała dwa swoje dotychczasowe pojedynki w EBLK w Polkowicach i Gdyni, ale w obu tych spotkaniach powalczyła.

Historyczne dla zawodniczek ze stolicy spotkanie otworzyła punktami 21-latka Martyna Leszczyńska, a dalej w pierwszej kwarcie gospodynie wygrywały nawet 14:7, gdy gorzowianki miały olbrzymie problemy ze skutecznością (2/10 z gry). Sygnał do odrabiania strat dała serią punktową Borisława Hristowa. Po 10 minutach Bułgarka miała na koncie 9 pkt, a Courtney Hurt – 8. Gospodynie prowadził minimalnie 22:20.

W czasie dłuższej przerwy ekipa ze stolicy nadal wygrywała, tym razem jednym punktem. Kluczowe koszykarki gorzowskiej drużyny w tym sezonie, czyli Hristowa i Hurt, miały łącznie na koncie 26 pkt, a cały gorzowski zespół 37. Zupełnie bezbarwna w meczu EuroCup Stephanie Jones, która dołączyła do drużyny w miniony czwartek, tuż przed spotkaniem w Lublinie, tym razem zaczęła zapisywać w statystykach pozytywy. Po dwóch kwartach meczu w Warszawie miała 2 pkt (1/4 z gry), ale do tego 8 zbiórek (12 w całym pojedynku) i 4 asysty. Na minus aż 5 strat Amerykanki.

Jakość przebywających prawie cały czas na boisku liderek z Gorzowa zaczęła mieć jeszcze większe znaczenie od trzeciej kwarty, gdzie zespół gości zaczął uciekać rywalkom. W konsekwencji w ostatnich 10 minutach gorzowianki miały już ten pojedynek pod kontrolą.

SKK Polonia Warszawa – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 73:84
(22:20, 16:17, 19:27, 16:20)

Polonia: Goodwin (20), Sosnowska (12), Leszczyńska (10), Pawłowska (8), Mistygacz oraz Gorsić (9), Knight (8), Preihs (4), Bucyk (2), Siemienas i Janczak
Enea: Hristowa (25), Hurt (23), Matkowska (6), Johnson (4), Tichonienko (2) oraz Owczarzak (14), Duchnowska (6), Jones (4) i Dźwigalska