Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gorzowianki odniosły cenne zwycięstwo w Poznaniu

EBLK: Gorzowianki odniosły cenne zwycięstwo w Poznaniu

W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi AZS Poznań podejmował we własnej hali zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Do przerwy lepiej sobie radziły przyjezdne, które pierwszą połowę meczu wygrały 33:24. W trzeciej kwarcie poznanianki odrobiły jednak większość strat, zbliżając się do rywalek na dystans dwóch punktów. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego nie dały się jednak przegonić i wygrywając całe spotkanie 62:56 zapisały na swoim koncie dwa punkty.

Poznanianki dość szybko objęły prowadzenie 4:0, ale następnie przez długi czas drużynom było bardzo ciężko zagrozić przeciwniczkom pod koszem. Problemy miały z tym głównie koszykarki z Gorzowa Wlkp. Miejscowe natomiast w miarę dobrze broniły, ale kulała ich ofensywa. Dużo niecelnych rzutów sprawiło, że wynik długi  czas nie zmieniał się. W połowie kwarty otwarcia skuteczność rzutowa wróciła do obu drużyn, ale tylko na krótki czas. W dużej mierze Doyle sprawiła, że przyjezdne wyrównały po 8. Ważne punkty zdobywała też Gustafson, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po serii jej rzutów wolnych ekipa gości miała sześć oczek przewagi 14:8. Do końca tej części meczu akademiczki dwukrotnie jeszcze punktowały za trzy, ale to było wszystko, a przyjezdne wygrały tę kwartę 16:14.

Przechwyty i zbiórki akademiczek na początku kolejnej części meczu nie przekładały się na wynik, bowiem następnie rzuty miejscowych były niecelne. Rywalki miały natomiast bardzo mało okazji rzutowych. Z czasem Gustafson wraz z Owczarzak i Doyle zaczęły coraz mocniej przeważać. Gorzowianki odskoczyły na 23:16. Gdy do punktowania włączyła się również Hristova, po jej trójce, przewaga ekipy gości była jeszcze wyższa (33:24).

W trzeciej kwarcie drużyny postawiły na ofensywę i od razu przełożyło się to na ich zdobycze punktowe. W drużynie z Gorzowa Wlkp. ciężar gry wzięła na siebie Gustafson, natomiast w ekipie AZS-u prym wiodły Popović oraz Brown. Miejscowe próbowały zbliżyć się  z wynikiem, jednak gdy odrabiały starty, rywalki znowu odskakiwały (44:34). Sytuacja zaczęła zmieniać się pod koniec kwarty, kiedy to rzuty wolne na punkty zamieniały Nowicka i Banaszak. Ważną akcję skończyła też Parzeńska. Po zakończeniu tej części meczu gorzowianki miały już tylko dwa punkty przewagi, w ostatniej chwili za trzy rzuciła bowiem Popović.

Wystarczyły dwa rzuty – Davis  i Brown, a AZS wyszedł na prowadzenie (50:49). Przyjezdne cały czas jednak były skuteczniejsze. Akcje Doyle, Hristovej i Gustafson przywróciły gorzowianki na czoło (58:50). Mimo że akademiczki cały czas próbowały nie udało się im już zbliżyć do przeciwniczek. Gorzowianki kontrolowały już wszystko do końca i odniosły bardzo ważną wygraną w tym niełatwym meczu.

Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 56:62
(14:16, 10:17, 21:14, 11:15)

AZS: Davis (17), Marciniak (4), Adamowicz, Brown (17), Popović (7) oraz Nowicka (5), Stefańczyk, Parzeńska (2) i Banaszak (4)
AZS AJP: Green (6), Gustafson (24), Matkowska, Doyle (16), Hristova (10) oraz Szott-Hejmej, Kaczmarczyk i Owczarzak (6)