Strona Główna > Aktualności > EBLK: Gdańszczanki postraszyły Eneę

EBLK: Gdańszczanki postraszyły Eneę

Enea Gorzów Wielkopolski zgodnie z przewidywaniami wygrała zaległy mecz z gdańskimi Akademiczkami. Praktycznie przez całe spotkanie gorzowianki prowadziły, ale goście w trzeciej i czwartej kwarcie potrafili odrabiać straty i wychodzić na prowadzenie. Końcówka należała jednak do gospodyń, które ostatnie cztery minuty meczu wygrały 14:7 i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść.

DGT AZS dość mocno rozpoczęła spotkanie z gospodyniami z Gorzowa Wielkopolskiego i po 4 minutach gry prowadził (11:4). W kolejnych akcjach ponownie skuteczniejsze były przyjezdne, które w głównej mierze punkty zdobyte w pierwszej kwarcie opierały na strzeleckich popisach Jazmine Davis. Miejscowe jednak jeszcze przed zakończeniem premierowej kwarty i trafieniu zza linii 6,75 Hristovej wyszły na prowadzenie (17:16).

Kolejne trafienia Megan Gustafson oraz Borislava Hristovej zbudowały już 9 – punktową przewagę (29:20), jednak koszykarki Politechniki Gdańskiej nie zamierzały się poddawać. W kolejnych akcjach w głównej roli można było oglądać Ruth Hamblin, która raz po raz ogrywała pod koszem Cheridene Green oraz Megan Gustafson i ponownie dało swojej drużynie prowadzenie. Wymiana ciosów trwała w najlepsze także po zmianie stron, a ponownie „goniącymi” wyniki były koszykarki z Gdańska.

Przy stanie (56:52), cztery kolejne „oczka” Davis oraz trafienie Sylwii Bujniak dały jeden punkt przewagi dla przyjezdnych (57:56). Ostatnią kwartę punktami „otworzyła” Kathleen Doyle, jednak chwilę potem ponownie na tablicy był remi po 60. Wyrównana walka trwała do 36 minuty, kiedy to od stanu 65:66 – serię 10:0 zanotowała drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego i dość szybko zrobiło się (75:66) na dwie minuty i 9 sekund przed zakończeniem spotkania. Gdy wydawało się, że przyjezdne nie będą już w stanie nic zrobić… to zza linii 6,75 trafiła najpierw Kateryna Rymarenko a kolejne celne rzuty wolne Sylwii Bujniak oraz akcja Jazmine Davis na 80 sekund przed zakończeniem dało wynik 75:73. Kropkę nad „i” kilkanaście sekund później postawiła trafieniem za trzy – Kathleen Doyle.

Aż 3 koszykarki zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego rzuciły ponad 20 „oczek”, a było to kolejno: Megan Gustafson (23), Kathleen Doyle i Borislava Hristova (po 21). W zespole gości 26 punktów uzbierała Jazmine Davis, a bliska double – double była Ruth Hamblin – 8 punktów oraz 10 zbiórek.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – DGT AZS Politechnika Gdańska 80:73
(23:20, 20:16, 15:21. 22:16)

Enea: Green (9), Gustafson (23), Matkowska (2), Doyle (21), Hristova (21) oraz Dźwigalska, Kaczmarczyk, Owczarzak (4)
Politechnika: Ossowska (5), Rymarenko (15), Bujniak (5), Davis (26), Hamblin (8) oraz Pyka (2), Strzelczyk (3), Gwizdała, Koc (9)