Strona Główna > Aktualności > EBLK: Emocje w końcówce, CCC pokonało zespół z Gorzowa Wlkp.

EBLK: Emocje w końcówce, CCC pokonało zespół z Gorzowa Wlkp.

W zaległym meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice podejmowało zespół Enei PSI Gorzów Wielkopolski. Po zaciętej pierwszej połowie polkowiczanki schodziły na przerwę z jednopunktową przewagą. Trzecia kwarta przebiegła jednak wyraźnie pod dyktando gospodyń, któe wypracowały sobie 10-punktową przewagę. Polkowiczanki w ostatniej kwarcie rzuciły się do odrabiania strat i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsza część partii premierowej należała do ekipy z Polkowic. Rywalki w pierwszych chwilach nie mogły złapać rytmu i celności. Miejscowe szybko odskoczyły na 11:4, a na ich dorobek rzucały Telenga oraz Hampton. Z czasem gorzowianki zaczęły wracać do swojej gry, a seria udanych akcji pozwoliła im zniwelować większość strat. Po dwóch rzutach Kaczmarczyk zespół PolskaStrefaInwestycji Enea tracił już tylko dwa punkty (11:13). Ekipa gości próbowała nadal, jednak rywalki grały dobrze w obronie. Zbiórek w tym elemencie jednak nie zamieniały za bardzo na punkty w kontrach. Na niespełna cztery minuty przed końcem kwarty Ellenberg-Wiley trafiła jednak za trzy, co ponownie dało CCC przewagę (16:11). Miejscowe mocno napierały też na kosz przeciwniczek. Okazje do rzutów wypracowywały po udanych zbiórkach w ataku, jednak nie mogły w kilku próbach zdobyć punktów. W końcówce po gorzowskiej stronie obudziła się Gustafson i to jej próby przyczyniły się do remisu 17:17. Przez ostatnią minutę trwała zacięta walka, a kwartę zamknął równy wynik 20:20.

Po krótkiej wyrównanej wymianie ognia, inicjatywę próbowały przejąć miejscowe, jednak ponownie dobrej gry w innych elementach nie były one w stanie przełożyć na punkty. Gdy okazje rzutowe wypracowywały gorzowianki – było zupełnie odwrotnie i po serii punktów zakończonej przez trójkę Szott-Hejmej drużyna gości prowadziła 31:29, wypracowując przewagę w bardzo krótkim czasie. Drużyna z Polkowic nie punktowała często, choć nie pozwoliła rywalkom uciec za bardzo z wynikiem. Po rzucie za trzy Siemienas cały czas przegrywała dwoma punktami (33:35) i pilnowała przeciwniczek. Cierpliwa gra przyniosła im efekt w postaci kolejnych punktów Telengi, która wyrównała stan meczu po 37:37. Obie drużyny walczyły do końca, jednak kluczowa w ostatnich chwilach kwarty okazała się trójka Ellenberg-Wiley. Tę część meczu zamknął rzut za trzy Hristovej, ale to rywalki miały nadal punkt przewagi.

Po dłuższej przerwie gorzowianki trafieniem Green szybko przejęły prowadzenie. Rywalki w dodatku straciły celność, dzięki czemu ekipa gości zwiększała dystans udanymi swoimi zagraniami. Po następnej trójce Hristovej prowadziły 51:45 i utrzymywały taką przewagę. Tym razem to koszykarki CCC próbowały złapać swój rytm gry, jednak przyjezdne skutecznie im to utrudniały. Nawet, gdy miejscowe zbliżały się z wynikiem, gorzowska drużyna od razu odjeżdżała z wynikiem. Duża w tym zasługa kolejnych rzutów Hristovej (68:60). Kwartę zakończył faul na Walker-Kimbrough, która po nim zdobyła jeszcze dwa oczka rzutami wolnymi.

Najciekawsze granie rozpoczęło się w ostatniej części meczu. Od mocnego uderzenia rozpoczęły ją polkowiczanki. Ellenberg-Wiley punktowała za dwa i trzy punkty, swoje akcje dołożyła też Hampton i z dziesięciopunktowej różnicy pozostały już zaledwie dwa punkty. Rywalki dużo rzadziej dochodziły do prób rzutowych, jednak jeśli już takie miały, to głównie wykorzystywały swoją skuteczność w rzutach za trzy. Zespół CCC cały czas trzymał się blisko i w odpowiednim dla siebie momencie zaatakował. Miejscowe uzyskały długo wyczekiwane prowadzenie po akcji Ellenberg-Wiley (79:78), a gra rozpoczęła się na nowo. Podbudowane przebiegiem kwarty koszykarki z Polkowic poszły za ciosem, a dokładnie za Ellenberg-Wiley, bowiem po jej trójce prowadziły 84:82. Rywalki nie ułatwiały im zadania, ale same nie były w stanie dogonić wyniku, mimo chociażby celnej próby za trzy Gustafson.

CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 90:86
(20:20, 25:24, 15:26, 30:16)

CCC: Ellenberg-Wiley (29), Gajda (6), Gertchen (4), Hampton (17), Telenga (21) oraz Nacickaite (3), Siemienias (8), Kantzy (2) i Grabska
Enea: Green (8), Gustafson (26), Walker-Kimbrough (15), Hristova (25), Owczarzak (4) oraz Dźwigalska, Szott-Hejmej (3), Kaczmarzyk (5) i Matkowska