Strona Główna > Aktualności > EBLK: Emocje do końca w Bydgoszczy, gospodynie lepsze jednym punktem od Politechniki

Mecz Basketu 25 Bydgoszcz z Politechniką Gdańską obfitował w emocje do ostatnich sekund spotkania. Po pierwszej kwarcie nieznacznie prowadził gospodynie, ale na przerwę to gdańszczanki schodziły z 4 punktami przewagi. Basket 25 odrobił te straty i prowadził w pewnym momencie 59:50, ale gdańszczanki doprowadził do wyrównania. W ostatniej minucie najpierw rzuty wolne Davis dały jednopunktową przewagę Politechnice, a potem nie pomyliła się dwukrotnie Evans dając minimalne zwycięstwo gospodyniom.

DGT AZS Politechnika Gdańska zakończyła sezon zasadniczy. Spotkanie z Basketem 25 Bydgoszcz było rozgrywane właściwie o przysłowiową „pietruszkę”, gdyż wynik nie miał wpływu na zmianę pozycji w tabeli. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w ostatniej kolejce będą pauzowały i mogą już spokojnie przygotowywać się do fazy play-off.

Pojedynek zaczął się od klasycznej wymiany ciosów, ale gospodynie na pierwsze prowadzenie musiały czekać do 5. minuty (7:6). Akademiczki co prawda po chwili je odzyskały, ale w kolejnych minutach już było im trudno objąć korzystny wynik, mimo że na 17 sekund przed końcem premierowej kwarty doprowadziły do remisu 17:17.

Drugą partię dobrze rozpoczęła Jowita Ossowska, zdobywając 4 punkty dla swojej ekipy. Po niemrawym początku oba zespoły wrzuciły jednak wyższy bieg, ale to bydgoszczanki były niemalże cały czas na prowadzeniu. Końcówka pierwszej połowy była jednak lepsza w wykonaniu Politechniki, która najpierw zremisowała, a następnie doprowadziła do stanu 40:36 po trafieniach Kateryny Romarenko i Sylwii Bujniak.

I choć trzecia partia również zaczęła się dobrze układać dla zespołu Szawarskiego, to gospodynie z każdą minutą łapały wiatr w żagle. Od wyniku 38:44 wyszły do stanu 55:46. W końcówce honoru przyjezdnych obroniła Martyna Pyka, która w ciągu 67 sekund zdobyła 6 „oczek”. Jednak ona i jej koleżanki na ostatnią kwartę wychodziły z 5-punktową stratą.

Gdańszczanki straty odrobiły w niespełna 3 minuty. Od tego momentu toczyły wyrównany bój i choć wygrywały już 70:66, to końcówka była bardzo emocjonująca. W ostatniej minucie najpierw Jazmine Davis wykorzystała dwa rzuty wolne (76:75), ale po chwili z tej samej sytuacji skorzystała Shante Evans (77:76). Przed syreną próbowały jeszcze: Bujniak i Ruth Hablin, ale bez powodzenia, dlatego to gospodynie mogły dopisać sobie 2 punkty po tym spotkaniu.

Basket 25 Bydgoszcz – Politechnika Gdańska 77:76
(20:17, 16:23, 21:12, 20:24)

Basket: Międzik (2), Berdick (27), McBride (14), Michałek (10), Evans (15) oraz Stankiewicz (2), Faleńczyk, Zasada (3) i Boonstra (4)
Politechnika: Rymarenko (17), Pyka (10), Bujniak (9), Davis (12), Hamblin (8) oraz Ossowska (4), Śćekić (7), Strzelczyk (4) i Zmierczak (5)