Strona Główna > Aktualności > EBLK: Dziesiąta z rzędu wygrana CCC, torunianki bez szans

EBLK: Dziesiąta z rzędu wygrana CCC, torunianki bez szans

Zespół z Torunia już w przemeblowanym składzie próbuje walczyć z czołowymi zespołami Energa Basket Ligi Kobiet, ale rezultaty nie ulegają zmianie. Tym razem torunianki poległy w Polkowicach, rzucając w całym spotkaniu zaledwie 34 punkty. Było to dziesiąta z rzędu wygrana podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego. CCC wciąż jest jedną z dwóch niepokonanych zespołów w ekstraklasie. 16 punktów dla gospodyń zdobyła w tym meczu Weronika Telenga.

„Pomarańczowe” wysoko wygrały z Energą Toruń 79:34 w pierwszym meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, notując tym samym dziesiątą z rzędu wygraną w obecnym sezonie. Dla podopiecznych Karola Kowalewskiego był to w zasadzie „sparing” przed prestiżowym meczem 6 stycznia w Gdyni z mistrzem kraju Arką.

W polkowickim zespole zadebiutowała zaledwie 15-letnia Julia Jeziorna. Zagrała 4 minuty i próbowała zdobyć swoje pierwsze punkty w ekstraklasie. Rodowita polkowiczanka na ekstraklasowym parkiecie dobitnie pokazuje właściwy trend obieranym w polkowickim klubie. A ponieważ szkolenie koszykarskiego narybku przebiega perfekcyjnie więc na debiut czekają kolejne utalentowane nastolatki…

„Pomarańczowe” dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie (wygranej 26:7), prowadziło po 20 minutach gry (47:19). W pierwszej połowie przyjezdne nie miały odpowiedzi na bardzo dobrą grę Keishy Hampton, która miała na swoim koncie już 13 punktów i 7 zbiórek. Po zmianie stron więcej minut na parkiecie dostały rodzime zawodniczki, z których najlepiej wykorzystała je Weronika Telenga. Reprezentantka Polski uzbierała double – double w postaci 16 punktów oraz 13 zbiórek.

W drużynie z Torunia zabrakło przede wszystkim skuteczności (18% przy 45% CCC), nie było także Kirby Burkholder.

CCC Polkowice – Energa Toruń 79:34
(21:12, 26:7, 15:4, 17:11)

CCC: Ellenberg-Wiley (9), Gajda (14), Gertchen (7), Hampton (13), Telenga (16) oraz Nacickaite (7), Siemienias (5), Grabska (5), Tomaszewicz (3) i Jeziorna
Energa: Sagerer (9), Podkańska (7), Tłumak, Jackson (6), Ziętara (4) oraz Wieczyńska, Grzenkowicz (1), Brzezińska, Pszczolarska (7), Ciemińska i Wiewiórska