Strona Główna > Aktualności > EBLK: Dogrywka w Poznaniu, AZS minimalnie lepszy od Ślęzy

EBLK: Dogrywka w Poznaniu, AZS minimalnie lepszy od Ślęzy

Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu koszykarek AZS-u Poznań ze Ślęzą Wrocław. Po pierwszej połowie poznanianki prowadziły różnicą sześciu punktów, a po kolejnych 10 minutach powiększyły jeszcze swoją przewagę do 8 punktów. Ambitna pogoń Ślęzy pozwoliła wrocławiankom odrobić straty, były nawet blisko wygrania spotkania, ale do rozstrzygnięcia potrzebna byłą dogrywka. W niej minimalnie lepszy okazał się AZS, który wykonał ogromny krok w kierunku play-off.

Koszykarki Enei AZS Poznań zrobiły milowy krok w stronę fazy play-off, zwyciężając po raz piąty z rzędu. Tym razem jednak emocje w hali PP sięgnęły zenitu, bo ekipa Grzegorza Zielińskiego do wygranej potrzebowała dogrywki. Sęk w tym, że akademiczki powinny wygrać już w normalnym czasie gry, bo na niespełna 2 min przed końcem prowadziły 74:65 (!).

Wtedy jednak kompletnie straciły głowę, nie miały pomysłu na wyprowadzenie akcji i pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu. Na szczęście potem odzyskały równowagę i ostatecznie wygrały 81:80, w czym największa zasługa Amerykanki Gmrice Davis, która była najskuteczniejsza, zdobyła ostatnie punkty w meczu i nie miała sobie równych w grze pod obiema tablicami.

Pierwsza połowa miała dość zaskakujący przebieg, bo obie drużyny postawiły na ofensywę, nieco zapominając o defensywie. Na tej wymianie ciosów lepiej wyszły poznanianki, choć ich przewaga punktowa nie była zbyt imponująca. Świetnie w pierwszej kwarcie radziła sobie Jovana Popović, w drugiej natomiast pierwsze skrzypce grały Amerykanki, Tiffany Brown i Gmrice Davis. W 5 min w Enei AZS zadebiutowała rodaczka Popović, Nina Bogicević, ale widać było, że jeszcze nie w pełni zapoznała się ze specyfiką obiektu na Piotrowie.

Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław 81:80
(28:23, 15:14, 19:17, 12:20, d. 7:6)

AZS: Davis (29), Marciniak (3), Banaszak (4), Brown (13), Popović (14) oraz Bogićević (5), Adamowicz (11) i Parzeńska (2)
Ślęza: Sutton (17), Dedić (5), Jakubiuk (18), Jones (30), Dudasova (5) oraz Dobrowolska (3), Tyszkiewicz (2) i Puter