Strona Główna > Aktualności > EBLK: Dogrywka dla CCC, piąty mecz rozstrzygnie o mistrzostwie

EBLK: Dogrywka dla CCC, piąty mecz rozstrzygnie o mistrzostwie

Koszykarki CCC Polkowice dokonały rzeczy niemal niemożliwej w czwartym meczu finałowym. Po 20 minutach gry gdynianki prowadziły 44:31, a po kolejnych 10 minutach wciąż miały 11 punktów więcej od gospodyń i pewnie zmierzały po kolejny tytuł mistrzowski. Czwartą kwartę CCC wygrało jednak 19:8 i doprowadziło do dogrywki. W doliczonym czasie gry podopieczne trenera Kowalewskiego okazały się lepsze od rywalek i o mistrzostwie Polski rozstrzygnie piąty mecz w Gdyni.

Mistrz Polski bardzo dobrze rozpoczął czwarte spotkanie i po 10 minutach szybkiej i skutecznej gry prowadził (17:11), by w kolejnych minutach przewagę jeszcze powiększyć. Na początku drugiej kwarty Arka za sprawą trafień Sonji Greinacher (2×3) oraz Alice Kunek, prowadziło już (31:17) i było na dobrej drodze do obrony tytułu. Gospodynie w tym fragmencie gry popełniało bardzo dużo błędów, a dodatkowo coraz bardziej szwankowała skuteczność. Pierwszą połowę VBW Arka wygrała (44:31) i nic nie zapowiadało aby CCC mogło jeszcze wrócić do gry.

Po zmianie stron coraz lepsza gra Dragany Stanković niwelowała straty, jednak w odpowiedzi rwanymi akcjami przyjezdne skutecznie odpowiadały. Dało to po 30 minutach jedenastopunktowe prowadzenie zespołu trenera Gundarsa Vetry (61:50). Przełom nastąpił w ostatniej kwarcie, kiedy to trafienia Klaudii Gertchen oraz celne rzuty wolne Kamile Nacickaite i Keishy Hampton dały na 180 sekund przed końcową syreną wynik (65:69) i… wszystko było jeszcze możliwe. Upragniony remis dało trafienie Nacickaite, co było także 10 punktem z rzędu CCC. W ostatnich akcjach żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dodatkowo CCC “straciło” z powodu przekroczenia limitu przewinień Keishe Hampton.

W dodatkowym czasie gry skuteczność nie opuszczała gospodyń, które punktowały głównie z linii rzutów wolnych. Przełomowym momentem była jednak nieskuteczna akcja Marissy Kastanek na 43 sekundy przed końcem. Wynik celnymi rzutami wolnymi ustaliła Aaryn Ellenberg-Wiley. Pełne 45 minut rozegrała Alice Kunek (1/7 za trzy), która rzuciła 24 punkty i zebrała 12 piłek. Szwankowała natomiast skuteczność zza linii 6,75 całego zespołu (4/24), co w każdym meczu było główną bronią zespołu z Pomorza. Warto zaznaczyć, iż skuteczny finisz CCC był możliwy dzięki serii 14:0.

CCC Polkowice – VBW Arka Gdynia 79:74
(11:17, 20:27, 19:17, 19:8, d. 10:5)

stan rywalizacji play-off: 2:2

CCC: Ellenberg-Wiley (13), Stanković (24), Gajda (13), Gertchen (8), Hampton (4) oraz Nacickaite (17), Kantzy i Telenga
VBW Arka: Kunek (24), Spanou (11), Miśkiniene (10), Kastanek (9), Balintova (6) oraz Greinacher (14) i Morawiec